Uzvirmo jautājumi par Rīgas grausta brucināšanu: caurumu kalšana un notikuma filmēšana

Ceturtdien notikušās neapdzīvotās ēkas sabrukšana Rīgas centrā vairāk izskatās pēc “plānota pasākuma”, – šādas aizdomas piektdienas rītā izteica vairāki “tv3.lv” aptaujāti rīdzinieki. Šādas aizdomas vairo sociālajos tīklos publicētais video, kā arī aculiecinieku sniegtās liecības.

31. martā 9:31

Portālā “tv3.lv” un TV3 Ziņās jau veidojām reportāžas, ka ceturtdien būvdarbu laikā sabrukusī neapdzīvotā piecstāvu ēka atradās kvartālā starp Satekles, Elizabetes, Dzirnavu un Ernesta Birznieka-Upīša ielu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Izskatās kā plānota sabrukšana,” komentē kāds rīdzinieks pēc sociālajos tīklos publicētā video noskatīšanās. Videomateriāls liecina, ka kāda persona mērķtiecīgi filmējusi jeb dokumentējusi grausta sabrukšanas gaitu.  “Nepamet sajūta, ka ēka nesabruka nejauši – kurš no laba prāta filmētu vienkārši tukšu graustu,” spriež kāda sieviete.

@delfilv

❗️Video fiksēts, kā sabrūk ēka Satekles ielā Ceturtdienas vakarā dažādās “WhatsApp” grupās sācis cirkulēt video, kurš uzņemts no būvlaukuma brīdī, kad sabruka ēka Satekles ielā 1c. Portāls “Delfi” piedāvā šo video noskatīties. #riga #latvija

♬ original sound – delfi.lv

“Es principā katru dienu – eju pa ielu, apstājos pie nejauši izvēlēta nama, stundu vai pusotru pafilmēju nekustīgo skaistumu un dodos tālāk savās gaitās,” pēc video noskatīšanās ironizē kāds cits rīdzinieks.

Turklāt aizdomas pastiprina sabrukušā grausta apkārtnes iedzīvotāju sniegtās liecības. Kā TV3 Ziņām atklāja kāds līdzās esošā nama iemītnieks, ēkas sabrukšanas dienā jau kopš rīta ap to bijusi manāma liela rosība. Ieradusies brigāde ar ekskavatoru, kas netālu no ēkas izrakusi bedri un atvienojusi objektu no siltumtrases.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk dienas gaitā cilvēks būvlaukumā dzirdējis vairākus skaļus blīkšķus, tāpēc piegājis pie loga, lai paskatītos, kas tur notiek. Cilvēks pamanījis, ka ēkas sienās tiek mērķtiecīgi kalti caurumi (vismaz 3×3 metru lielumā). Pēc aculiecinieka sacītā, neilgi pēc tam šī ēka arī sabruka.

Minētajā kvartālā SIA “Satekles biznesa centrs” bija pašvaldības akceptēts būvprojekts jaunai celtniecībai un pārbūvei, saskaņā ar kuru sabrukušo ēku Satekles ielā 1C bija plānots saglabāt un tai uzbūvēt jaunu tehnisko stāvu, kā arī sānos piebloķēt jaunbūves daļas.

Šā gada 13. februārī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments objektam izdotajā būvatļaujā veicis atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi, tādējādi to nododot Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārbaudāmo objektu sarakstā.

Ēka bija iekļauta tuvākajā laikā BVKB pārbaudāmo objektu sarakstā, taču pārbaude vēl nebija veikta, vēsta LETA. No tā secināms, ka saglabājamais grausts sabrucis tieši pirms šādas pārbaudes.

Jāatgādina, ka ceturtdien pēc nama sabrukšanas drošības apsvērumu dēļ no divām blakus esošajām ēkām tika evakuēti deviņi iedzīvotāji. Brūkošais objekts bojāja arī desmit tuvumā esošās automašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, automašīnas netālu no sabrukušā nama atradās, jo šis zemes gabals ir blakus esošās dzīvojamās mājas iedzīvotāju kopīpašums, kas kalpo kā automašīnu novietne. Bojāto auto saimnieki, jo īpaši tie, kuriem nav bijusi KASKO apdrošināšana, uzskata, ka būvnieki ir atbildīgi par viņu mantas bojāšanu, pat ja tie bija plānoti un mērķtiecīgi ēkas demontāžas darbi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm