tv3.lv

Uzturēšanās atļauju tirgošanu Krievijas pilsoņiem, visticamāk, nepārtrauks

Uzturēšanās atļauju tirgošanu Krievijas pilsoņiem, visticamāk, nepārtrauks. Šādu priekšlikumu šodien apsprieda varas partijas, taču vairākuma atbalstu tas neguva. Tā vietā Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas partija “Vienotība” piedāvā pilnvaras ierobežot uzturēšanās atļauju tirdzniecību piešķirt valdībai. Taču, vai valdība to arī darīs, pagaidām atbildes nav.

2014. gada 29. septembrī 20:10

Neraugoties uz ekonomiskajiem ieguvumiem, uzturēšanās atļauju tirgošana Krievijas pilsoņiem apmaiņā pret ieguldījumiem valsts ekonomikā, var radīt draudus valsts drošībai. To atzinusi Drošības policija. Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norādījis, ka nepalielinot finansējumu Drošības policijai – kas pārbauda atļauju saņēmējus – šī programma ir jāpārtrauc.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par spīti šiem paziņojumiem, koalīcijā ietilpstošās Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība ceturtdien Saeimas sēdē neatbalstīs Nacionālās apvienības priekšlikumu pārtraukt uzturēšanās atļauju tirgošanu Krievijas pilsoņiem.

”Vienotība” gan skaidro, ka sagatavojusi alternatīvu likumprojektu, ko Saeima skatīs pēc nedēļas, tātad jau pēc vēlēšanām. Valdošā partija izvilkusi jau pavasarī koalīcijā apspriesto iespēju un piedāvās tiesības ierobežot uzturēšanās atļauju tirgošanu piešķirt valdībai.

Tomēr, lai gan ”Vienotības” priekšlikums dotu tiesības valdībai apturēt uzturēšanās atļauju tirgošanu, valdības vadītāja pagaidām atturas spriest, vai uzturēšanās atļauju izsniegšana Krievijas pilsoņiem būtu vai nebūtu jāaptur.

Laimdota Straujuma norāda, ka jāņem vērā tas, ka no 1. septembra jau stājušies spēkā nosacījumi, kas uzturēšanās atļauju saņemšanas prasības padara stingrākas, un kopš šī laika neviena atļauja vēl neesot pieprasīta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm