Uzņēmēju Plaudi‑Rēlingeri un vēl trīs personas apsūdz iespējamā aplokšņu algu izmaksā

Prokuratūra cēlusi apsūdzību četrām personām, tostarp skaistumkopšanas jomas uzņēmējai Ievai Plaudei-Rēlingerei, krimināllietā par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

28. martā 16:03

Prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina, neminot personu vārdus, aģentūrai LETA apstiprināja, ka pirmdien Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai cēlusi apsūdzību četrām personām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Saskaņā ar apsūdzību, apsūdzētās personas, izmaksājot uzņēmumā faktiski nodarbinātajiem darba ņēmējiem uzņēmuma grāmatvedībā neuzskaitīto darba samaksu par laika periodu no 2017. gada janvāra līdz 2019. gada martam 3 741 047 eiro apmērā, pārkāpa darba samaksas noteikumus.

Šādas rīcības rezultātā apsūdzētās personas minētajā laika posmā, sniedzot nepatiesu informāciju kāda Latvijas-Vācijas kopuzņēmums ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākumu nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, nenodrošināja normatīvajiem aktiem atbilstošu nodokļu aprēķināšanu un samaksu, uzskata prokuratūra.

Apsūdzība uzskata, ka apsūdzētās personas organizētā grupā izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot Latvijai zaudējumus 2 983 691 eiro apmērā nenomaksātu nodokļu veidā.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Nodokļu un muitas policijas pārvalde. Kriminālprocesā sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī uzlikti seši aresti personu mantai, proti uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat pagājušajā nedēļā “Lursoft” pārstāvji informēja, ka ir uzlikts arests skaistumkopšanas jomas uzņēmējas Plaudes-Rēlingeres pastarpināti piederošajām daļām uzņēmumā SIA “Kolonna Invest”, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu.

“Lursoft” informē, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļa pieņēmusi lēmumu par nodrošinājuma piemērošanu “Kolonna Invest”. Arests uzlikts tobrīd aizdomās turētās Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai – AS “Lawrence Asset Management” piederošajām daļām uzņēmumā “Kolonna Invest”.

Vienlaikus “Firmas.lv” informācija liecina, ka 2023. gada 9. februārī ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas 6. februāra lēmumu par aresta uzlikšanu mantai ir piemērots arests Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai – “Lawrence Asset Management” piederošajām daļām uzņēmumā “Kolonna Invest”.

Savukārt trešdien, 22. martā, ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas Otrās izmeklēšanas nodaļas 15. marta lēmumu par aresta uzlikšanu mantai kriminālprocesā ir uzlikts arests tobrīd aizdomās turētās Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai – “Lawrence Asset Management” piederošajām daļām kompānijā “Kolonna Invest”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm