tv3.lv

Uzņēmēji ar prezidentu dosies uz Gruziju lobēt Latvijas preces

Ķīna, Kazahstāna un Baltkrievija. Šīs ir tikai dažas no valstīm, kurām vajadzētu aizstāt Krievijas embargo dēļ daļēji slēgto Latvijas preču eksporta tirgu. Vai šo iespēju izmantot – tas ir katra konkrētā uzņēmēja pārziņā, taču Latvijas Investīciju attīstības aģentūra sola nodrošināt politisko fonu, sakaru un tirgus izpēti. Kopumā šiem mērķiem atvēlēti 9 miljoni eiro.

2014. gada 25. septembrī 20:05

Pēc diviem mēnešiem plaša uzņēmēju delegācija ar valsts prezidentu Andri Bērziņu iecerējusi doties vizītē uz Gruziju. Lai arī, starpvalstu braucieni arī līdz šim izmantoti, lai stiprinātu ekonomiskos kontaktus, Latvijas Investīciju attīstības aģentūra, ar šo lidojumu plāno daudz aktīvāk lobēt Latvijas preces.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plānots,  ka valstis uz kurām vajadzētu koncentrēties – sauks paši  uzņēmēji, bet šobrīd, tā ir minētā Gruzija, –  Ķīna, Kazahstāna, Baltkrievija, Arābu Emirāti un citas, kur Latvijas ražojumi vēl nav plaši pārstāvēti.

Par spīti jaunu iespēju apgūšanai, atrašanās riskantajā Krievijas tirgū pilnībā aizmirsta netiek. Un runa nav tikai par piena produktiem.

Kopējais Latvijas preču eksports Krieviju sasniedza 1,2 miljardus eiro. Embargo ietekmē tas samazinājies par aptuveni 7%. Lai atlikušie 93% varētu palikt Krievijā – tikšot strādāts arī šajā virzienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm