tv3.lv

Uzdevās par Krievijas vēstniecību: valsts iestāžu darbinieki un politiķi piedzīvo kiberuzbrukumu

Valsts iestāžu darbiniekus aicina uzmanīties no ļaundabīgiem e-pastiem. Šādus krāpnieciskas, inficētas elektroniskās vēstules pēdējās dienās saņēmuši vairāki cilvēki – saņēmēja uzticamība iegūta, izmantojot patiesas sarakstes, tādā veidā iegūstot pilnīgu kontroli pār upura datoru.

2019. gada 14. decembrī 9:20

Kiberuzbrukums veikts, ļaundariem uzdodoties par Krievijas vēstniecību – inficēto e-pastu saņēmēji, tajā skaitā ierēdņi un politiķi, tajos atpazinuši savas iepriekš ar vēstniecību veiktās sarakstes, tādā veidā uzbrucējs veicinājis uzticamību, ka saņemtās vēstules ir patiesas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Atpazīst to, ko ir rakstījis un saņem pretī saiti vai uz koplietošanas saiti uz inficētu dokumentu vai arī pielikumā ir inficēts pielikums un lietotājs pakļaut riskam. Uzbrucējam ir pilna kontrole pār datoru,” skaidro “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Latvija kiberuzbrukumus piedzīvo katru dienu, savukārt šis ir vismaz otrais šādu uzbrukumu vilnis pēdējo triju mēnešu laikā, kad kaitīgi e-pasti izsūtīti Krievijas vēstniecības vārdā. Oktobrī pati vēstniecība pavēstīja, ka ir piedzīvojusi kiberuzbrukumu savai e-pasta sistēmai, iespējams, ka izmantotās sarakstes tādā veidā iegūtas. Speciālisti atgādina, ka par e-pastu autentiskumu var pārliecināties, pārbaudot sūtītāja adresi.

“Ja cilvēks ir vērsies iestādē krievu valodā, bet viņam atbild citā valodā. Tas liek domāt, ka tas ir aizdomīgi. Ja ir atvērts kaitīgais pielikums, bet mēģina pārliecināt, ka dokuments ir bojāts un ka kaut kas vēl ir jāatver, ir 99%, ka tā ir krāpniecība,” brīdina “Cert.lv” pārstāvis.

“Cert.lv” neatklāj, vai no inficētajiem datoriem izvilināta kāda sensitīva informācija. Pagaidām nav arī noskaidrots, no kurienes uzbrucējs darbojas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm