Uz Ukrainu dodas konvojs ar palīdzību ukraiņu karavīriem

No Rīgas uz Ukrainu dodas jaunākais palīdzības konvojs, kas sarūpēts, pateicoties ziedojumiem. Konvoja transportlīdzekļus un lietas, kas tajos iekrautas, nogādās iespējami tuvāk frontei, lai tālāk nodotu ukraiņu karavīru rīcībā.

Konvojs ar palīdzību Ukrainai pirms došanās ceļā bija aplūkojams iepretim Krievijas vēstniecībai. To pavadīt ieradusies arī dziedātāja Katrīna Gupalo. Viņa palīdzējusi sarūpēt vairāk nekā 15 000 eiro automašīnai, kas piepildīta ar individuālo ekipējumu, rezerves riepām un pārtiku.

“Šī ir mašīna, speciāli aprīkots džips, kurš brauks pie Kijivas Drāmas un komēdijas teātra aktiera Mihaela Dosenko, kurš pirms gada vēl stāvēja uz skatuves dēļiem un spēlēja, un iepriecināja skatītājus, bet tagad, tiklīdz sākās karš, bija spiests pamest teātri un uzreiz gāja karot. Tagad viņš ir snaiperis. Un mēs noskaidrojām, ka viņam tieši šāda mašīna ir vajadzīga, lai veiksmīgi varētu aizstāvēt savu dzimteni un arī mūs šeit,” saka Gupalo

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daļu palīdzības saņems Ukrainas iedzīvotāji, bet pamatā tā domāta karavīriem. Konvojā ir dažāda veida transportlīdzekļi, arī mikroautobusi, ar ko nogādās dronus, formastērpus un citas lietas, kas nepieciešamas Ukrainas uzvarai. Tā saka Latvijas ukraiņu konfederācijas “Viče” vadītāja Oksana Sičko, viņa organizē palīdzības sūtīšanu: “Mēs strādājam ar karavīriem. Mēs nododam rokās, un pēc lūguma. Vispār formas tika šūtas pēc izmēra.”

Pateicīgs par Latvijas nenogurstošo atbalstu ir Ukrainas valdības pārstāvis Olehs Nemčinovs, kurš šonedēļ viesojas Rīgā: “Latvijas tauta, Igaunijas un Lietuvas tauta – kā neviens Eiropas Savienībā – saprot ukraiņus.”

Konvoja pavadītājus ar boršču cienāja Tatjana Verbovaja – ukraiņu bēgle, kura Rīgā atvērusi savu kafejnīcu. Viņas 23 gadus vecais dēls ir apakšvienības komandieris un cīnās frontē: “Viņš ik pa laika piezvana, kad var. Smagi, protams. Ja nebūtu darba un saziņas ar visiem šiem brīvprātīgajiem, tad var sajukt prātā. Es atbraucu ar divām jaunākajām meitām, bet vecākais dēls kopš bērnības sapņoja kļūt par karavīru. Viņš ar izcilību beidza Kijivas Kara liceju 2016. gadā.”

Viens apvidus auto paredzēts tieši Tatjanas dēla vienībai. Šādus konvojus uz Ukrainu regulāri sāka sūtīt kopš pagājušās vasaras, un to skaits mērāms jau vairākos desmitos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm