Uz Ukrainu dodas deviņas automašīnas ar humāno palīdzību

Apritējušas jau 400 dienas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Tomēr mūsu uzņēmēji nav paguruši ziedot. Šodien uz fronti nosūtītas vēl deviņas automašīnas. Braucamie, protams, nebūs tukši – tie piepildīti ar pārtiku un mobilajām uzlādes stacijām, vēsta TV3 Ziņas.

Ukraiņiem frontē automašīnas ir vajadzīgas nepārtraukti – ar tām pārvadā gan ievainotos karavīrus, gan nodrošina pārtikas un dažāda aprīkojuma aizvešanu līdz grūtāk aizsniedzamiem punktiem. Šajā sūtījumā sešus auto izdevies nopirkt par saziedoto naudu – pārējos atvēlējuši vietējie uzņēmēji.

Laura Skrodele
biedrības “Uzņēmēji mieram” direktore

“Gan “Gaujas koks”, gan ir vēl daudzi citi ziedotāji, kuri ļoti sirsnīgi un mērķtiecīgi ziedo Ukrainai, pārskatot visas savas materiālās vērtības, kas uzņēmumam ir. Šonedēļ sūtījām trīs transformatorus no “Dobeles dzirnavnieka”, un tieši tā arī Kristaps Amsils teica – katram droši vien stāv kas tāds, kas ir neizmantots, bet Ukrainā tas ir zelta vērtībā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Automašīnas, protams, nesūtīs tukšas – tajās līdzi būs arī mobilās uzlādes stacijas un “Dobeles dzirnavnieka” saziedotā pārtika. Sūtījums ceļos pie karavīriem uz frontes smagāko punktu – Bahmutas apkaimi, taču daļu palīdzības noteikti saņems arī civiliedzīvotāji.

Elmārs Pļaviņš
AM vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos

“Lielāko daļu viss iet armijas cilvēkiem, bet armijas cilvēki, braucot vizītēs vai vienkārši braucot cauri laukiem vai pilsētiņām vai ciematiņiem, mēs vienmēr padalāmies ar to, ko jūs dodat. Iepriekšējo reizi mēs miltus, un tad viena omīte sacīja, ka bija garšīgākās pankūkas, kādas es biju uzcepusi pēdējo gadu laikā.”

Automašīnu ukraiņiem nekad nebūs par daudz, jo to mūžs frontē nav paredzams.

“Ir bijis tā, ka mēs aizsūtām mašīnu un trīs dienu laikā tā ir sašauta un iznīcināta, un atsūtīs foto, ka ir sveiciens no krievu armijas, bet ir arī mašīnas, kas joprojām jau gadu strādā, tikai tur ir daudz jāieguldas,” sacīja AM vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos.

Svarīgs sadarbības partneris mūsu uzņēmējiem ir Nacionālie bruņotie spēki, kas palīdz ar šo sūtījumu loģistiku. Lai gan ziedotāju apņēmība joprojām esot gana liela, cilvēki ir aicināti neaizmirst, ka ukraiņiem katru dienu vajadzīgs siltais apģērbs, zeķes, mobilās ierīces un citas praktiskas lietas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Osis
NBS Nodrošinājuma pavēlniecības Autotransporta nodrošinājuma centra pārstāvis

“Droši metam nost to Latvijas kautrīgumu – ko tad es, ko tad es. Nē, kaut vai viens pagarinātājs vai zeķu pāris – ja 100 cilvēki atnesīs katrs pa vienam zeķu pārim – vesela rota būs apģērbta un staigās ar siltām kājām.”

Biedrība uzņēmēji mieram līdz šim uz Ukrainu nosūtījuši 160 automašīnu. Šis konvojs ceļā devās jau šodien.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm