Pirmais vidējā ātruma kontroles posms uz Rīgas apvedceļa darbosies jau martā

Uz Rīgas apvedceļa Salaspils-Babīte sāk ierīkot pirmo vidējā ātruma kontroles posmu, kas darbosies jau marta sākumā. Kopumā šādus radarus izvietos 16 ceļu posmos visā valstī. Ja iepriekš šāds radars pilotprojekta ietvaros neilgu laiku darbojās uz Tīnūžu šosejas, šie būs uz palikšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Autoceļu posmi, kur uzstādīs vidējā ātruma radarus, izvēlēti, ņemot vērā ceļu satiksmes negadījumu statistiku par pēdējiem trim gadiem, kā arī kopējo satiksmes intensitāti, kravas transporta īpatsvaru un satiksmes organizāciju, proti, aizliegums apdzīt.

Iepirkumā par šo sistēmu ieviešanu un uzturēšanu turpmāko triju gadu laikā uzvarēja uzņēmums “PS Fima Group”. Uzņēmuma iesniegtā līgumcena, 1,26 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bija zemākā no piecu pretendentu piedāvātajām. Visos 16 posmos, ko “Latvijas Valsts ceļu” speciālisti izvērtējot noteica kā prioritārus, vidējā ātruma kontroles sistēmai jābūt uzstādītai līdz augustam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna Kononova
VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

“Ja šie pirmie 16 posmi sniegs pozitīvu rezultātu, tad, visticamāk, arī lielāks skaits ar ceļiem tiks aprīkots ar šo sistēmu. Tāpat kā parasto radaru gadījumā, būs attiecīgās ceļazīmes.”

Jau iepriekš vidējā ātruma kontroles radarus pilotprojekta ietvaros izvietoja uz šosejas Tīnūži-Koknese. Ceļu satiksmes drošības direkcijā skaidro, ka šī vidējā ātruma kontroles sistēma darbojās no 2019. gadā no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim. Toreiz kopumā tika fiksēti 5178 ātruma pārkāpumi, piemēroti naudas sodi 89 700 eiro apmērā.

Mārtiņš Mālmeistars
CSDD pārstāvis

“Svarīgākais secinājums šim pilotprojektam bija un ir, ka, ieviešot vidējā braukšanas ātruma kontroles sistēmu, konkrētā ceļa posmā samazina ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Pilotprojekta laikā nefiksēja nevienu ceļu satiksmes negadījumu, savukārt laika periodā no 2015. gada sākuma līdz pilotprojekta sākumam attiecīgajā ceļa posmā tika fiksēti 22 negadījumi un divi bojā gājuši ceļu satiksmes dalībnieki.”

Pirms vidējā ātruma radariem būs brīdinājuma zīmes, karti ar radaru izvietojumu ikviens interesents var aplūkot “Latvijas Valsts ceļu” mājaslapā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vidējā ātruma kontroles sistēma tiek ieviesta uz visiem laikiem vai vismaz līdz tam, kamēr netiks izdomāts nekas labāks, ar ko to nomainīt. Šogad iepirkuma ietvaros aparatūra tiek uzstādīta, un tā tiks uzturēta no gada uz gadu, uzņēmēji nodrošinās arī remontdarbus, ja tādi būs nepieciešami. Tas ir uz palikšanu, tiem, kas ir pie stūres, jārēķinās, ka vairāk kontrolēs!” skaidro Kononova.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm