Ukraiņu baleta trupa: Mums uzticēta liela misija – pārstāvēt Ukrainas kultūru

Šovakar mūsu nacionālajā operā uzstājas Ukrainas baleta trupa. Ukraiņu mākslinieki turpina savu darbu, lai pasaulei parādītu, cik krāšņa un unikāla ir viņu kultūra. Lai gan pēdējos mēnešus dejotājiem izdevies kāpt uz daudzām lielajām Eiropas skatuvēm, mākslinieki uzsver, – visvairāk viņi vēlas atkal dejot savās mājās.

Lai parādītu, cik unikāla ir Ukraiņu kultūra, Latvijā uz vienu izrādi ieradusies Ukrainas klasiskā baleta trupa.

Ukraiņu klasiskā baleta trupas mākslinieki Latvijā viesojās jau otro reizi. Citā sastāvā gan, bet pirms sešiem gadiem tie jau kāpa uz mūsu Nacionālās operas un baleta skatuves, skatītājiem ļaujot izbaudīt Edvarda Klūga baletus “Quatro” un “Radio&Juliet”. Ukraiņu mākslinieki nu atgriezušies Latvijā – ar to pašu programmu, taču jau citā sastāvā un ar citu misiju. Laikā, kad ukraiņiem jāaizstāv sava zeme, baletdejotāji pasaulei rāda, cik unikāla un krāšņa ir to kultūra.

Ivans Žuravļovs
Ukrainas klasiskā baleta trupas mākslinieciskais vadītājs

“Mums ir uzticēta liela misija – pārstāvēt Ukrainas kultūru uz pasaules skatuves. Un tas noteikti ir liels gods un vienlaikus arī liela atbildība, jo Ukrainai patiešām ir, ko parādīt. Un mēs ar lielāko prieku un lepnumu darām to, tāpēc esam pulcējuši labākos māksliniekus šajā jomā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trupas kodolu veido labākie Ukrainas baleta mākslinieki, tostarp ukraiņu baleta zvaigzne Deniss Matvijenko. Uz skatuves viņam pievienojas arī Katerina Petī no Kijivas. Lai gan viņai labprātāk gribētos uzstāties mājās, savu skatītāju klātbūtnē, viņa ar lepnumu Ukrainas vārdu nes uz lielajām Eiropas skatuvēm.

Katerina Petī
Ukrainas klasiskā baleta soliste

“Es esmu ļoti pateicīga, ka man ir iespēja turpināt strādāt, darīt savu iemīļoto darbu, ko es daru visu dzīvi. Novērtēju katru brīdi, kas man ir. Kad izrādes beidzas, es esmu ļoti lepna par tiem, kas iziet uz skatuves ar Ukrainas karogu. Kad skatītāji aplaudē vai raud, kad skan himna, tas ir ļoti smagi, bet tad saproti, ka esi savā vietā, nodarbojies ar vajadzīgu lietu un vari pastāstīt, kas notiek mūsu valstī.”

Savukārt Ukrainas vēstnieks Latvijā šodien akcentēja, – laikā, kad notiek karš un pilnīgi skaidrs, ka ukraiņiem norises kultūras jomā nav galvenā prioritāte, par to aizmirst nevar, jo, cīnoties pret iebrucēju, ukraiņi aizstāv ne tikai savu zemi un cilvēkus, bet arī kultūru.

Oleksandrs Miščenko
Ukrainas vēstnieks Latvijā

“Ukrainas māksla prezentē visas valsts 1000 gadu garo vēsturi. Arī mūsu armija spēku cīnīties rod Ukrainas kultūrā, tradīcijās un mūsu mākslā. Un tas, ko šodien varēs redzēt, ir viena no tām lietām, ko aizstāv Ukrainas armija.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukraiņu baletdejotājus pie mums var redzēt ne tikai viesizrādēs. Vairāki mākslinieki jau kopš pavasara ir papildinājuši Latvijas Nacionālā baleta sastāvu un regulāri skatītājus priecē uz Baltā nama skatuves.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm