Ukrainas atbalstam noadītas vairāk nekā piecas tonnas zeķu

Piecas tonnas jeb vairāk nekā 51 000 zeķu pāru, tik dāsns ir Latvijas adītāju devums ukraiņiem šai bargajā ziemā, noslēdzoties “Latvijas pasta” un biedrību “Mēs Iecavai” un “Tavi draugi” kopīgajai akcijai. Tajā savāktie adījumi jau gaida tuvāko braucienu uz kara plosīto Ukrainu, vēsta TV3 Ziņas.

Atrodamies Ventspils ielas noliktavā, kur nupat atvestas pēdējās “Latvijas pasta” kravas kastes – pilnas ar adītām zeķēm. Pievienotas arī dāvaniņas.

Katrā sainītī – pa roku siltumam, ko nereti papildina kāds šokolādes gabaliņš vai ar roku rakstīta zīmīte un atbalsta vārdi frontē esošajiem.

“Katra tā zeķe ir adīta, domājot par to cilvēku. Tās nav nejauši nonākušas šeit no kaut kurienes,” skaidroja biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde.

Sākoties rudenim, biedrības “Tavi draugi” un “Mēs Iecavai” apvienoja spēkus ar “Latvijas pastu”, lai ikvienā nodaļā būtu iespējams atstāt adījumus, ko pēc tam jau centralizēti sūtīt ukraiņiem.

Atsaucība pārsteigusi pašus – dažu mēnešu laikā noadītas piecas tonnas, kas ir vairāk nekā 50 000 zeķu pāru.

Šeit, Ventspils ielas noliktavā, saka – ikvienam ir jāpieliek sava roka, lai palīdzētu. Kāds var palīdzēt piekrāmēt kastes, kāds cits prot tās nogādāt līdz kara zonai Ukrainā, bet varbūt kādam citam klēpī ir vien adīklis, un, kā mēs redzam, ar to ir iespējams ne vien sasildīt kādam ukrainim kājas, bet visnotaļ arī sirdis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iedomājaties, sēž karavīrs ierakumos slapju kāju – uzvelk šādas zeķes un saņem emocionālu spēku. Tas ir ļoti būtiski,” teica biedrības “Tavi draugi” vadītājs Ulvis Noviks.

Skaistākās zeķes kravas kastē uz Ukrainu tā arī nenonāca – Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā tās iemainīja pret dāsniem ziedojumiem, par ko pēc tam iegādājās tik ļoti nepieciešamos ģeneratorus.

No četrām pilnām kastēm pāri palika vien nepārdoti astoņi zeķu pāri.

“Arī uz vietas Doma laukumā cilvēki nesa zeķes tam mērķim – lai apmainītu pret ziedojumu, un tas bija tāda silta sajūta – tur arī strādāja ukrainietes. Lielākai daļai meiteņu dēli karo Ukrainā, un visas teica, ka sajūta, ka cilvēki palīdz arī manam dēlam, kas ir laba sajūta,” sacīja biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde.

Un, kamēr sievietes lielākoties gādājušas par adījumiem, vīrieši pie biedrības vērsušies ar piedāvājumu uzbūvēt krāsniņas. Nevis pa vienai, divām, bet uzreiz 30-50!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Siltums Ukrainai šoziem ir pats svarīgākais. To vairot palīdz arī brīvprātīgo lietās ierakumu sveces. Ar tām var sildīt telpas un ēdienu, var ierakumos apsildīt nosalušās plaukstas un pēdas. Trīs reizes nedēļā brīvprātīgie nepagurstoši pilda skārda bundžiņas.

“Šeit mēs kausējam parafīnu – to joprojām var nest uz šejieni, arī bundžiņas un kartonu. Gaidām cilvēkus, kas palīdzēs, un Slava Ukraini!” sacīja brīvprātīgā Baiba.

Ulvis Noviks
biedrības “Tavi draugi” vadītājs

“Mūsējie vakarā sēžot, šķirojot… Ir svarīgi censties, uzkraut mašīnu un sūtīt prom, jo kāds ir centies, lai mums būtu, ko aizsūtīt.”

Un skaidrs, ka šis palīdzības maratons prasa daudz spēku ikvienam, bet mēs to skrienam kopā ar ukraiņiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm