TV3 skaidro, kā iestādes turpmāk uzraudzīs “vakcīnskeptiķu” skolu

Pēc ilgas izvērtēšanas akreditēta “vakcīnskeptiķu” savulaik izveidotā “Vislatvijas” tālmācības vidusskola. Mācību iestādei gan jāveic vesela virkne uzlabojumu, lai darbību turpinātu. Izglītības kvalitātes valsts dienestā skaidro, ka lielākie trūkumi ir saistīti ar mācību procesa dokumentēšanu, kā arī sadarbības organizēšanu ar bērniem un vecākiem, vēsta TV3 Ziņas.

“Vislatvijas” Tālmācības vidusskolu dibināja aizpagājušā gada augustā, kad Covid-19 pandēmijas ierobežojumi bija pilnā sparā. Toreiz izskanēja solījumi, ka skolā būšot iespējams piedalīties “bez uztraukuma par to, ka kāds aicinās vakcinēties vai spiedīs lietot maskas”. Mācībām pieteicās ap 500 skolēnu.

Sākotnēji Izglītības kvalitātes valsts dienests akreditāciju atteica, bet skola turpināja darboties. Tagad, pēc uzlabojumu iesniegšanas, akreditācija piešķirta – tas nozīme, ka skola varēs izsniegt dokumentus par mācību apguvi.

Sarmīte Dīķe
Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāve

“Vienlaikus skolas darbībā ir virkne trūkumu, nepilnību, kas skolai ir jāuzlabo. Tie ir saistīti ar izglītības procesa dokumentēšanu, gan ar sadarbības organizēšanu ar bērniem un vecākiem, skolēnu mācību sasniegumu diagnostiku un vērtēšanu, kā arī skolas darbības pašanalīzi.”

Pēc mēneša skolai jāiesniedz rīcības plāns, kurā skola norādīs, kādas darbības tā veiks, lai uzlabotu darbību, un jāsniedz atskaite par paveikto. Kvalitātes dienests sola sekot līdzi skolas darbībai, tai skaitā vērojot mācību norisi tiešsaistē.

Vislatvijas Tālmācības vidusskolas direktors pauž gandarījumu par akreditāciju un sola paveikt visu, kas uzdots. Skola gatavojas centralizētajiem eksāmeniem, jau sarūpētas telpas, kurās tās notiks – atšķirībā no ierastās skološanās, kas notiek internetā, eksāmeni būs jākārto klātienē. Kopumā 9. un 12. klases eksāmenus kārtos ap 30 skolēnu.

Mārtiņš Gulbis
Vislatvijas Tālmācības vidusskolas direktors

“Tas notiks šeit 12. klašu skolēniem, bet 9.klašu skolēniem ir vienošanās ar citu mācību iestādi. Visas tālmācības skolas to ir darījušas. Pat, ja skolēns ir ārzemēs, tā ir viņa atbildība, atbraukt uz Latviju, ņemot vērā ka tas ir ļoti svarīgi, atbrauc, nokārto un gatavs!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas direktors uzsver, ka nevēlas runāt par vakcīnu tēmu, skaidro, ka skolā viss notiek pēc Latvijā paredzētajiem mācību standartiem, vēl gan esot jāpilnveido mācību materiāli.

Mārtiņš Gulbis
Vislatvijas Tālmācības vidusskolas direktors

“Pie tā mēs strādāsim, lai mācību materiālus pilnveidotu atbilstošajiem standartiem, lai skolēni ar labāk iemācīties, gan matemātiku, valodu, tās pašas zinātnes. Darba tirgū tāpat visas lietas darbojas, vienalga, cilvēks tic, netic. Lidmašīnas arī lido pa gaisu, lai gan tas ir metāls. Vajadzētu, nevajadzētu? Vienalga, tic, netic – lido!”

Kopumā skolā zinības apgūst ap 540 jauniešu, tajā strādā 30 pedagogi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm