tv3.lv

Tuvākajās dienās Rīgā iecerēts sākt izmaksāt pabalstu Ukrainas bēgļu izmitinātājiem

Jau tuvākajās dienās Rīgā varētu sākt izmaksāt pabalstu privātpersonām, kas brīvprātīgi izmitina bēgļus no Ukrainas, trešdien, 25. maijā, preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (K).

25. maijā 12:20

Nepieciešamais lēmums par pabalsta izmaksas kārtību tikšot pieņemts šodien Rīgas domes sēdē, deleģējot mājokļu un vides departamentu izskatīt iesniegumus un piešķirt pabalstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iesniegumi šī pabalsta saņemšanai būs jāiesniedz apkaimju iedzīvotāju centros.

Par pirmo vienu personu pienākas 100 eiro pabalsts, bet par katru nākamo – 50 eiro, taču maksimālais atbalsta apmērs noteikts 500 eiro.

Pēc tam, kad tiks sakārtota šī valsts piešķirtā pabalsta izmaksa un mehānisms sāks strādāt, Rīgā plānots iedzīvināt vēl vienu atbalsta mehānismu, kas paredz trīspusējā līguma slēgšanu par bēgļu izmitināšanu.

Šim mehānismam noteikts maksimālais atbalsta apmērs – 400 eiro, ar kuriem plānots kompensēt īres maksu un komunālos maksājumus. Turklāt atbalsta saņēmējam būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā un jāsamaksā 10% nodoklis.

Ozola informēja, ka pēc pašvaldības aplēsēm pašvaldībai šī atbalsta izmaksai būs nepieciešami 1,8 miljoni eiro.

Vienlaikus Rīgas pašvaldība prasa valdībai skaidrību par izmaiņām Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam. Kā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (K), pašvaldība izdarīs visu, kas ir tās spēkos, lai sniegtu atbalstu bēgļiem no Ukrainas, un izpildīs visus valdības lēmumus. Taču ir nepieciešams skaidri pateikt, kādi lēmumi tiek gatavoti un kad tie stāsies spēkā.

Viņa uzsvēra, ka nedrīkst izveidoties situācija, kurā pēdējā brīdī sociālie darbinieki vai pašvaldības policija ir tā, kurai sabiedrībai un Ukrainas civiliedzīvotājiem ir jāskaidro izmaiņas atbalsta nosacījumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pat, ja ir jāmazina atbalsta apjoms, tas ir jānokomunicē, lai sabiedrība zinātu un Ukrainas iedzīvotāji būtu par to informēti. Par to jāinformē arī Ukrainas vēstniecība Latvijā, lai tā varētu sniegt informāciju cilvēkiem Ukrainā, kuri meklē izvērtē iespējas meklēt patvērumu ārvalstīs, uzskata Ozola.

Savukārt domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (PP) aicināja valdību nedēļas laikā pieņemt nepieciešamos lēmumus par izmaiņām atbalsta mehānismos, lai pašvaldībai būtu iespēja sagatavoties izmaiņām trīs nedēļu laikā.

Viņš uzsvēra, ka lēmums pagarināt pašreizējo atbalstu ar 30 dienām ir tikai plāksteris. Un ja netiks mainīt pieeja lēmumu pieņemšanai, tad pēc šīm 30 dienām izveidosies tieši tāda pati situācija kā līdz šim, kad, tuvojoties atbalsta termiņa beigām, nav skaidrs, kas notiks tālāk.

Viņš arī norādīja, ka Rīgas Sociālajam dienestam problēmas var sagādāt pašlaik gatavotais lēmums, par to, ka turpmāk būs jāizvērtē bēgļu no Ukrainas materiālais stāvoklis.

Jau pašlaik Sociālajam dienestam ir jāizvērtē 16 000 maznodrošināto un mazturīgo personu ienākumi. Ja šāds lēmums tiks pieņemts arī par bēgļiem no Ukrainas, tad dienestam papildus vienā mēnesī pieaugs darba apjoms, jo būs jāizvērtē vairāk nekā 10 000 bēgļu ienākumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kleinbergs uzsvēra, ka tas tiks izdarīts, ja šāda norma stāsies spēkā, taču viņš aicināja attiecīgos lēmumus pieņemt laikus, lai pašvaldība un iesaistītie dienesti tiem var sagatavoties.

Ka ziņots, līdz 24.maijam Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem reģistrēti 15 034 cilvēki, šodien žurnālistus informēja Rīgas domē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm