Tūrisma nozares pārstāvji: PVN paaugstināšana apdraud visu nozari

Asa kritika izskan arī par Finanšu ministrijas priekšlikumiem, kā aizlāpīt  budžeta robus, kuri radīsies nodokļu reformas rezultātā. Viens no šiem priekšlikumiem ir celt PVN likmi viesnīcu pakalpojumiem no pašreizējiem 12 līdz 21%.

2017. gada 1. aprīlī 9:25

Par to sašutusi tūrisma nozare. Viņi šodien aizstāvību meklēja pie ekonomikas ministra, un- to arī atrada.

Tūrisma nozares uzņēmumus satraukusi Finanšu ministrijas iecere paaugstināt PVN viesnīcu pakalpojumiem no 12% līdz 21%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lūgumu pēc politiskās palīdzības nozares pārstāvji šodien nāca prasīt Ekonomikas ministram, kurš nostājies uzņēmēju pusē.

Latvijā tāpat kā vēl 24 Eiropas Savienības  dalībvalstīs tūristu izmitināšanas pakalpojumiem piemērota samazināta PVN likme. Latvijā tā ir 12%. Kaimiņos – zemāka.  Igaunijā un Lietuvā 9%, Polijā – 7%.

20 un 25% PVN likme tūrisma pakalpojumiem piemērota tikai Dānijā, Slovākijā un Lielbritānijā. Pēkšņa nodokļu celšana Latvijā nozarei būs pamatīgs trieciens, uzsver Ekonomikas ministrs.

Pašmāju tūrisma biznesa dūži ir gatavi darīt visu, lai piespiestu Finanšu ministriju atteikties no ieceres.

 

Tūrisma nozare Latvijā aug par 7% gadā, apgrozījums ir ap 800 miljoniem eiro. Arī lauku tūrisma pārstāvji sūdzas, ka PVN celšana būs kārtējais trieciens, kas attīstību bremzēs: uzņēmēji turklāt vēl bažījas par jauno kases aparātu sistēmas ieviešanu, kas radīs papildus tēriņus.

Finanšu ministrijas pārstāvji šorīt uz tikšanos ar Ekonomikas ministru un viesnīcniekiem nebija ieradušies. Tuvākajā laikā gaidāmi politisko sarunu raundi, kuros Finanšu un Ekonomikas ministrijas mēģinās rast kompromisu jautājumā, kas izšķirs Latvijas viesnīcnieku biznesa nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm