Truksnis samaksājis 5000 eiro sodu lietā par dienesta viltojumu

Bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS/LZP) ir izpildījis tiesas spriedumu un samaksājis 5000 eiro sodu, kas viņam tika piespriests lietā par dienesta viltojumu, noskaidroja aģentūra LETA.

2022. gada 30. novembrī 11:10

Naudas sodu 2500 eiro apmērā ir iemaksājusi arī bijusī viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Jau vēstīts, ka Augstākas tiesas (AT) Krimināllietu departaments 25.novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas pērnā gada 29.novembra spriedumu, ar kuru Jūrmalas mērs Truksnis atzīts par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu un sodīts ar naudas sodu 5000 eiro apmērā. Stājoties spēkā notiesājošam spriedumam, Truksnis zaudēja deputāta amatu un līdz ar to arī mēra krēslu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tādējādi spēkā stājies spriedums, ar kuru Truksnis un viņa biroja vadītāja Vilkārse tika atzīti par vainīgiem saistībā ar dienesta viltojumu un Truksnim piemērots sods 5000 eiro apmērā, bet Vilkārsei – 2500 eiro apmērā.

Pirmās instances tiesa sākotnēji abu apsūdzēto darbībās nekonstatēja visas nepieciešamās Krimināllikuma 327.panta 1.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes, tāpēc tiesa viņus attaisnoja. Tomēr apelācijas instance vēlāk šo spriedumu atcēla un taisīja notiesājošu spriedumu, kuru piektdien AT atstāja negrozītu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm