tv3.lv

Trīs jūru iniciatīvas biznesa forumā panākta vienprātība enerģētikas infrastruktūras attīstībai

Šodien Rīgā turpinājās Trīs jūru iniciatīvas samita pasākumi. Diskusijas Saeimā un Biznesa forumā, kur svarīga loma bija atvēlēta pašreizējai enerģētikas krīzei. Liela vienprātība par nepieciešamību attīstīt šīs jomas infrastruktūru reģiona valstīs, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgā notiekošā Trīs jūru iniciatīvas samita centrālais notikums – valstu vadītāju sanāksme – vakar noslēdzās, taču jau otro dienu turpinās paralēli noritošais Biznesa forums, kurā jau praktiskā ievirzē diskutē par patlaban sāpīgajiem jautājumiem reģionā.

Starp šodienas tematiem iniciatīvas valstu transporta infrastruktūra un tās salāgošana, digitalizācija un, protams, patlaban visā pasaulē aktuālā enerģētikas nozare, kuru satricināja Krievijas iebrukums Ukrainā. Visā Eiropas bažas ne tikai par energoresursu cenām, bet arī par dabasgāzes fizisku sagādi, lai tā pietiktu nākamajai apkures sezonai. Krievija vēsturiski nodrošināja 40% Eiropas Savienībā patērētās gāzes, taču tagad tās turpmāka pirkšana faktiski nozīmē Maskavas militārās mašinērijas un kara zvērību Ukrainā finansēšanu.

Kadri Simsone
Eiropas Savienības enerģētikas komisāre

“Milzīgas izmaiņas mūsu ģeopolitiskajā vidē. Pēdējās dienās un nedēļās Krievija atkal un atkal ir demonstrējusi, ka tā ir neuzticams piegādātājs, kurš izmanto enerģiju kā politisku ieroci. Gāzes piegāžu pārrāvumi vairākām valstīm ir acīmredzami domāti tam, lai grautu Eiropas Savienības vienotību un apņēmību, stājoties pretim Kremļa iebrukumam Ukrainā.”

Diskusijās forumā valdīja liela vienprātība, ka atslēga pašreizējiem izaicinājumiem ir enerģētikas infrastruktūras attīstība, gan lai nepieciešamos resursu varētu piegādāt, gan lai reģiona valstis būs savstarpēji savienotas, kā arī svarīga enerģijas ražošanas avotu dažādošana. Vējš, saule, iespējams, arī atoms.

Džeralds Kohs
Trīs jūru iniciatīvas fonda pārstāvis

“Runa vairs nav tikai par klimata pārmaiņu mazināšanu, runa ir enerģētisko neatkarību. Tagad esam iemācījušies, ka tā ir vēl svarīgāka, nekā mēs domājām iepriekš. Šīs pārmaiņas arī nodrošinās daudz darbavietu daudzviet reģionā.”

Līdzīgas domās arī iniciatīvas sadarbības partneru – Amerikas Savienoto Valstu uzņēmēji. Desmit Amerikas Tirdzniecības palātu pārstāvji no reģiona valstīm parakstīja paziņojumu, atbalstot kopīgas infrastruktūras izveidi, tai skaitā enerģētikas jomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tonijs Hošs
Amerikas Tirdzniecības palātas Polija prezidents

“Tagad vairāk nekā jebkad iepriekš, redzot karu un iebrukumu dienvidos vai austrumos atkarībā no tā, kur jūs reģionā esat. Šādi savienojumi ir kritiski nepieciešami, lai varētu paplašināt miera un pārticības zonu drošā Eiropā.”

Amerikāņi arī rosināja īpašu Trīs jūru iniciatīvas sekretariātu, lai šādus projektus varētu koordinēt. Nākamais Trīs jūru samits notiks Rumānijā.

Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm