Trīs gadu laikā izstrādās Rīgas vēsturiskā centra lokālplānojumu

Rīgas domes atbildīgā komiteja vienojusies uzsākt Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas lokālplānojuma izstrādi.

2022. gada 5. decembrī 20:40

Šā dokumenta neesamība bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pašvaldību ministrija izbrāķēja Rīgas attīstības plānu turpmākajai desmitgadei. Pašvaldībā gan apgalvo – šis dokuments taptu arī bez ministrijas lēmuma, jo tāda izveidi nosaka likums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumenta izstrādes mērķis ir veicināt galvaspilsētas vēsturiskā centra kā UNESCO Pasaules mantojuma vietas un tā aizsardzības zonas ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu, vienlaikus veidojot dzīvotspējīgu un mūsdienu sabiedrības prasībām atbilstošu pilsētvidi, informē domē.

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, lokālplānojuma izstrādes procesā tiks risināta virkne no normatīvo aktu regulējuma izrietošu uzdevumu, kas izriet no lokālplānojuma mērķiem, apkopotajiem sabiedrības viedokļiem, kā arī sabiedriskajās, profesionālajās un politiskajās diskusijās iezīmētajām aktualitātēm un saistīti ar dažādām pilsētbūvnieciskām tēmām.

Rīgas vēsturiskais centrs ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā un plāna uzdevums būs ne tikai aizsargāt kultūrvēsturiskās vērtības, bet vienlaikus arī nodrošināt mūsdienīgu pilsētvidi caur jaunas arhitektūras ienākšanu un publiskās telpas labiekārtošanu.

Viens no uzdevumiem ir saglabāt un kvalitatīvi attīstīt pilsētas centra vēsturiskās telpiskās struktūras un publiskās ārtelpas, piemēram, ielas, laukumus, parkus un citas. Tāpat attīstīt tūrismu un Rīgas vēsturisko centru kā reprezentatīvu kultūras centru.

Sevišķi uzmanību plānots veltīt mobilitātes un apbūves jautājumiem. Nozīmīgi ir nodrošināt vides pieejamību un pārvietošanās iespējas pilsētvidē, ņemot vērā dažādu mērķa grupu, tostarp personu ar invaliditāti, vecāku ar bērnu ratiņiem, senioru un citu vajadzības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inese Andersone
Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja, “Jaunā Vienotība”

“Ja mēs paveram vaļā šo dokumentu, tad sākam arī diskutēt, piemēram, par to, cik iekšpagalmā jābūt zaļajai zonai, cik vietas jāatvēl automašīnām, vai mēs gribam iepirkšanās centru attīstību tuvu vēsturiskajam centram, vai tomēr mēs vēlamies sekmēt mazo biznesu attīstību. Tātad nianses, kas iepriekšējā vēsturiskā centra plānojumā nebija.”

Visā lokālplānojuma izstrādes laikā iecerēts dot iespēju sabiedrībai līdzdarboties, iesaistot dažādas mērķgrupas, nodrošinot procesa caurskatāmību un informācijas pieejamību, skaidrojot plānošanas procesu un plānojuma risinājumus.

Dokumentu plānots izstrādāt trīs gadu laikā, un tas aptvers teritoriju un Ķīpsalas līdz pat Grīziņkalnam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm