tv3.lv

Tiesībsargs: Pierobežā ”X stundā” cilvēki varētu apģērbt kādu citu formas tērpu

Valdības darbu, lai pierobežā tiktu nodrošināta Latvijas sabiedriskās televīzijas pieejamība, var nosaukt par muļļāšanos. Cilvēki, kas dzīvo citā informatīvajā telpā, ”X stundā” varētu apjukt un uzģērbt kādas citas valsts formas tērpu, tā LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda tiesībsargs Juris Jansons.

2014. gada 15. augustā 8:25

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesībsarga birojs 2012. gada janvārī Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) norādījis, ka vienai no prioritātēm turpmākajos gados būtu jābūt sabiedrisko mediju pieejamībai visā Latvijas teritorijā, sevišķu vērību pievēršot pierobežas reģioniem, tomēr divu gadu laikā būtiski pasākumi nav veikti, pauda J. Jansons.

Foto: LETA

Foto: LETA

Tiesībsargs Juris Jansons:

Kustību šajā virzienā [sabiedrisko mediju nodrošināšanai – red.] var nosaukt par muļļāšanos. Valdība spriedelē, bet rezultāta nav. Faktiski cilvēki pierobežā dzīvo citā informatīvajā telpā.

LNT Ziņu dienests jau iepriekš viesojās Latgales pierobežā, Lupandu ciemā, kur latviešu valoda faktiski neskan. Tur satiktais Lupandas ciema iedzīvotājs Aleksandrs atzina – viņu apmierina tie televīzijas kanāli, kurus pārraida Baltkrievija un Krievija. Ciemā, kur dzīvo vien daži desmiti pensionāru, viņš neizjūt vajadzību pēc valsts valodas, savukārt, jautāts par gaidāmajām vēlēšanām, vīrietis izteicās skeptiski – šajā nomaļajā vietā neviena no amatpersonām nekad nav spērusi kāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm