Tiesa apcietina prokremlisko aktīvisti Jeļenu Kreili par karu slavinošu simbolu izmantošanu

Tiesa piemērojusi apcietinājumu sabiedrības ievērību guvušajai aktīvistei Jeļenai Kreilei par karu slavinošu simbolu izmantošanu.

31. martā 16:31

Otrdien, 28. martā, Valsts policijā tika saņemta informācija par Torņkalnā nama logos atkal redzamiem Krievijas karogiem, kur bija uzraksts krievu valodā un viena lentīte Latvijas karoga krāsās. Likumsargi reaģēja uz saņemto informāciju un devās uz jau zināmo adresi, kur veica kratīšanu, kuras laikā no logiem noņēma karogus un uzrakstu, kā arī izņēma priekšmetus, kam varētu būt pierādījumu nozīme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sieviete tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Šī nebija pirmā reize, kad 1967. gadā dzimušās sievietes dzīvesvietā viesojās likumsargi – marta sākumā sieviete tika aizturēta par tamlīdzīgām darbībām, proti, par kara slavinošu simbolu izmantošanu. Arī toreiz sieviete sava dzīvokļa logos bija uzlīmējusi Krievijas karogus, vienu Latvijas karogu, vienu lentīti Latvijas karoga krāsās, kā arī dažādus uzrakstus krievu un latviešu valodā.

Šajos gadījumos policisti uzsāka kriminālprocesus par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Ceturtdien, 30. martā, tiesa aizturētajai sievietei piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Kriminālprocesos turpinās izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes un darbības Latvijā nav pieļaujamas un atbalstāmas. Likumsargi rūpīgi seko līdzi norisēm sabiedrībā un pievērš pastiprinātu uzmanību jebkādām darbību izpausmēm, kas saistītas ar atbalstu Krievijas karam Ukrainā, tāpēc aicinām iedzīvotājus arī turpmāk ziņot policijai par likumpārkāpumiem, aizdomīgām personām vai sabiedriskās kārtības apdraudējumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka nevienu neuzskata par vainīgu, kamēr viņa vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā nepierāda likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm