Teterevi labdarības fonda jubilejā rāda piemēru citiem bagātiem cilvēkiem Latvijā

Ar Teterevu fonda atbalstu Rīgā pašlaik izstādē skatāmi van Goga un Matisa oriģināldarbi, vakar arhitektūras gada balvu saņēma par viņu naudu renovētā Rundāles pils, un teju ikvienā Latvijas pagastā atradīsies kāds sociālais projekts, kurā vienkāršo ļaužu dzīves uzlabošanai naudu dod Teterevi. Pēdējos gados Borisa un Ināras Teterevu fondu nevar nepamanīt.

2015. gada 16. maijā 20:45

Tas bija 97. gads, kad Boriss, pastaigājoties pa pili, paklupa uz sapuvušajām kāpnēm. Tieši šī mazā incidenta dēļ viņi iepazinās ar pils saimnieku, Imantu Lancmani, kurš taisnojās, ka muzejam esot grūti laiki un naudas kāpņu remontam nav.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sekoja grīdas, griesti un zāle pēc zāles, līdz pagājušajā gadā restaurācija beidzot tika pabeigta. Lancmanis  par abiem labdariem runā patiesi aizkustināts.

Taču šķietami vienkāršais jautājums – kāpēc Jūs to darāt – sarunā ar TV3 Ināru un Borisu samulsina.

“Šo jautājumu mums bieži uzdod – kāpēc Jūs to darāt? Nezinu… Tā ir pareizi, tā vajag. Tas tik tiešām sagādā milzīgu baudu. Bībelē ir teikts – savs laiks akmeņus mest, un savs laiks tos salasīt,” norāda Boriss.

 Ar Rundāli labdarība sākās, un nu turpinās grūti aptveramos virzienos. Paši Teterevi nespēj uzskaitīt visus projektus, taču atceras lielākos – Laikmetīgā Mākslas muzeja izveide, Botāniskā dārza sakopšana, zupas virtuve, stipendiāti, atbalsts dzīvniekiem un patversmēm, kā arī sociālie projekti pat Āzijā, Āfrikā un Latīņamerikā.

Bet tepat Latvijā pa skolām braukā acu ārsts un pārbauda bērniem redzi. Ja vajag brilles, par tām samaksā Teterevi.

Lai dalītos savā bagātībā, tā vispirms bija jānopelna. Boriss pēc izglītības ir ārsts, deviņus gadus arī praktizējis tolaik vēl Rīgas 4. un 5.slimnīcā. 80. gadu beigās viņš iesaistījās auto biznesā – sāka strādāt Mūsa Motors, un 93. gadā saņēma piedāvājumu izvērst filiāli Maskavā.

Bizness Krievijā veicās labi – jau pēc diviem gadiem Boriss kompāniju izpirka un bija tās īpašnieks līdz pat 2008. gadam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Sarēķināja Boriss labi, un kopš 2008. gada viņš vairs nestrādā. Tā vietā liek naudai strādāt viņa vietā, to ieguldot. Un – ziedojot labdarībai.

Ināras sirdslieta ir dzīvnieki, Borisam – viss, kas saistīts ar tūrismu, jo, kā viņš saka, Latvija nekad nebūs naftas vai rūpniecības lielvalsts. Varam nopelnīt ar to, ka cilvēki šurp brauc tērēt naudu.

Par pašu naudu viņiem nepatīk runāt. Kad nupat maijā viņi uz Rīgu atveda van Gogu, abi tikai teica – baudiet mākslu!

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm