tv3.lv

Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems, informē Drošības policija

Pastiprināti uzraudzīt drošības situāciju šobrīd turpina Drošības policija. Vienlaikus gan tā arī norāda, ka terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems.

2016. gada 29. martā 7:49

Intensīvi šobrīd notiek arī darbs pie likumprojektu apstiprināšanas, lai sekmētu cīņu pret terorismu, kā arī vērstos pret hibrīdkara draudiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien beidzas termiņš, kurā valsts institūcijas var izteikt savus priekšlikumus par likumprojektu, kas paredz ieviest lidmašīnu pasažieru datu reģistru. Tas dotu iespēju analizēt lidmašīnu pasažieru datus, lai novērstu dažādus noziegumus, tostarp teroraktus.

Tikmēr Saeimas Juridiskās komisija šodien analizēs izmaiņas Krimināllikumā, kas paredz pārskatīt atbildību par noziegumiem pret valsti.

Likumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kas nosaka atbildību par palīdzību citai valstij darbībās, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm.

Šis pants palīdzēs vērsties, piemēram, pret patlaban aktuālo militāro nometņu rīkošanu jauniešiem. Iepriekš likuma izmaiņas tika virzītas steidzamības kārtā, taču šodien tas, visticamāk, tiks mainīts, lai būtu vairāk laika izvērtēt dažādas šo grozījumu nianses.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm