tv3.lv

Tā ir Rīgas vizītkarte: šodien daudzās Eiropas pilsētās svin Pasaules jūgendstila dienu

2020. gada 10. jūnijā 8:23

Šodien daudzviet Eiropā tiek svinēta Pasaules jūgendstila diena. Rīgā šī diena ir īpašs notikums, jo teju visu Latvijas galvaspilsētas centru veido daudzās jūgendstila ēkas. Sākot ar filmu un gidu vadītām ekskursijām, jūgendstila dienas notikumi Rīgā turpināsies mēneša garumā.

Verot durvis, Jūgendstila muzejs Rīgā sāks demonstrēt filmu, kas atspoguļo jūgendstila attīstību visā Eiropā.

Ņemot vērā, ka šī filma ir veidota, izmantojot dažādus unikālus materiālus, tad jūgendstila diena ir viens no retajiem gadījumiem, kad šo darbu var redzēt.

Jūgendstila dienai veltīto projektu vadītāja Iveta Sproģe norāda uz vēl vienu notikumu, kas notiek tikai šajā dienā. Tas ir fotogrāfiju konkurss, kura vērtēšanā var piedalīties ikviens. Tikai šodien starptautiskajā jūgendstila pilsētu tīkla “Facebook” vietnē būt apskatāmi un vērtējami foto ar jūgendstila vitrāžām no dažādu valstu un pilsētu namiem.

“Kura no šīm fotogrāfijām savāks visvairāk ”patīk” zīmju, tā uzvarēs. Balsošana notiek tikai vienu dienu – 10. jūnijā -, Pasaules jūgendstila dienas akcija. Šīs fotogrāfijas ir mudinājums paskatīties uz jūgendstila namu acīm, jo tās nav tikai, kas ienes gaismu, bet padara telpu krāsainu, izteiksmīgu,” saka Jūgendstila dienai veltīto projektu vadītāja.

Tātad par labākajām fotogrāfijām varam balsot, pat neizejot no mājām, bet tikai šodien.

“Jūgendstils ir Rīgas vizītkarte.” Latvijas galvaspilsētā jūgendstila diena tiek atzīmēta jau kopš tās iedibināšanas, norāda muzeja direktore Agrita Tipāne. Tāpēc īpaši šim notikumam veltītas ekskursijas pilsētas jūgendstila ielās.

“Šīs ekskursijas ir kļuvušas pat ļoti iecienītas, mēs jau vairākus gadus rīkojam, cilvēki piesakās. Būs gan latviešu, gan krievu valodā, tā ka vajag paskatīties kurā laikā, kas notiek,” norāda muzeja ”Rīgas Jūgendstila centrs” direktore.”

Plašāka informācija par katru no sarīkojumiem un ekskursijām ir atrodama ”Rīgas Jūgendstila centra” mājaslapā. Taču – pirms doties baudīt jūgendstila dienai veltītos pasākumus, neaizmirstiet nobalsot par labāko vitrāžas foto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm