“Swedbank” sāk ieviest viedierīcēm domātu autentifikācijas risinājumu

No šodienas “Swedbank” sāk ieviest klientiem “Smart-ID” – jaunu inovatīvu veidu, kā pieslēgties internetbankai un lietot tās pakalpojumus.

2017. gada 10. februārī 14:07

“Smart-ID” ir mobilā lietotne (aplikācija), kura vienkārši un droši ļaus piekļūt dažādiem e-pakalpojumiem. “Smart-ID” ieviešana ir īpaši būtiska, jo, atbilstoši starptautiskam un vietējam banku darbības regulējumam, no 1.aprīļa mainīsies kodu karšu limiti internetbankās un, līdz ar to, arī lietošanas pieredze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji “Smart-ID” būs ērta un inovatīva alternatīva banku kodu kartēm un kalkulatoriem, taču ar laiku “Smart-ID” var integrēt arī citas nozarēs, piemēram, arī dokumentu parakstīšanai ārpus internetbankām.

Lai varētu izmantot “Smart-ID”, nepieciešams atjaunot savu lietotnes uz jaunākajām versijām – iOS 8.0 un jaunāka, Android 4.1 un jaunāka. Ieviešanas posmā “Smart-ID” lietošana internetbankā ir manuāli jāaktivizē. Jāpieslēdzas internetbankā ar kodu karti vai kodu kalkulatoru un uzstādījumos “Mani kontakti un uzstādījumi” jāaktivizē “Smart-ID”.

Arī kodu kartes un kalkulatori turpinās darboties

“Swedbank” internetbanku un mobilo lietotni arī turpmāk varēs lietot ar kodu karti un kodu kalkulatoru, taču “Smart-ID” ieviešana ir īpaši būtiska, jo no 1.aprīļa saskaņā ar starptautiskajiem un vietējiem regulējumiem mainīsies kodu karšu limiti un līdz ar to arī lietošanas pieredze. “Swedbank” saviem klientiem piedāvās bezmaksas SMS kodu, kas tiks nosūtīts uz klienta apstiprināto tālruņa numuru un kurš būs jāievada internetbankā vai mobilajā lietotnē kopā ar kodu no kodu kartes.

Taču “Smart-ID” ir plašāks, inovatīvāks un daudz ērtāks pieslēgšanās un darījumu veikšanas līdzeklis internetbankā nekā kodu karte vai kalkulators. Tas ļauj lietot internetbanku (bet nākotnē arī citus e-pakalpojumus), izmantojot tikai viedtālruni, kas vienmēr ir līdzi. TNS dati liecina, ka patlaban jau 61% no visiem Latvijas iedzīvotājiem ir viedierīces.

Globāli inovatīvo risinājumu ir izstrādājusi pieredzējusi Igaunijas sertifikācijas kompānija “SK ID Solutions”, kas ir izstrādājusi un ilgstoši sekmīgi attīstījusi valstiskus droša elektroniskā paraksta risinājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā lietot “Smart-ID”

“Smart-ID” ir atsevišķa mobilā lietotne (aplikācija) viedierīcēm, kuru varēs lejupielādēt “Appstore” (iOS 8.0 un jaunāka) un “Google play” (Android versija 4.1 un jaunāka) vietnēs un pēc tam pieslēgt ar savu esošo bankas kodu karti vai kalkulatoru. Pēc tam jāizveido tikai divi PIN kodi, kuri būs jālieto, pieslēdzoties internetbankai vai mobilajai lietotnei (PIN1) un apstiprinot maksājumus vai parakstot dokumentus (PIN2). Tas nozīmē, ka turpmāk, lai lietotu e-pakalpojumus, pietiks tikai ar viedtālruni – nebūs jānēsā līdzi kodu karte vai kodu kalkulators. “Smart-ID” ir iespējams lietot arī uz vairākām viedierīcēm, kas padara to vēl ērtāku.

“Smart-ID” atbilst mūsdienu tehnoloģiju un drošības prasībām, tajā ir izmantotas jaunākās kriptogrāfijas metodes. Tas ir īpaši ērts, jo viedtārunis vienmēr ir līdzi, savukārt tālruņa nozaudēšanas gadījumā “Smart-ID” aizsargā izvēlētie PIN kodi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm