tv3.lv

Svētā Pētera baznīca svinīgi tiek nodota luterāņiem

Šodien ar Svētā Pētera baznīcas atkārtotu iesvētīšanu noslēgusies dievnama nodošana jaunajiem īpašniekiem – Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas un Vācu Svētā Pētera draudzes izveidotajam nodibinājumam. Biedrība ar Vācijas parlamenta atbalstu apņēmusies baznīcu restaurēt. Svinīgajā dievkalpojumā šodien klāt bija arī Vācijas prezidents, kurš cerot, ka turpmākajos gados dievnams atkal uzplauks.

Ilgus gadus Svēta Pētera baznīca piederējusi Rīgas domei, kura gan vairāk nekā 800 gadu seno dievnamu nevarēja atļauties pienācīgi uzturēt, tādēļ tā tehniskais stāvoklis lēnām kļuva arvien kritiskāks. Nama atjaunošanas darbus gan apņēmās veikt pati Luterāņu baznīca, taču ar nosacījumu, ka tā nomāk tās īpašumā. Lai tas notiktu, tapa īpašs likums, ar kuru baznīcas īpašumtiesības jūnija vidū oficiāli nodeva Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam, kas apvieno Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcu un Vācu Svēto Pētera draudzi.

Lasi vēl – Gandrīz izmet pa durvīm: Pētera baznīcas darbiniekiem steigā jāpamet dievnams; speciālistu nākotne nezināma

Bet šodien dievnams jau atkal svinīgi iesvētīts. Klātesot dažādu konfesiju līderiem kā no Latvijas, tā Vācijas, kā arī abu valstu prezidentiem, dievkalpojumā tika uzsvērts, cik nozīmīga ir šī ēka Latvijas un arī Vācijas vēsturē. Un no šīs dienas Pētera baznīcai sākoties jauns posms.

Egils Levits
Valsts prezidents

“Pieņemtais likums beidzot dod iespēju šī vēsturiski nozīmīgā dievnama atjaunošanas darbus un veidot to, kā nozīmīgu kultūrvietu, kas ir pašā Rīgas centrā un viena no vecākajām celtnēm Rīgā un Latvijā.”

Arī Vācijas prezidents šodien pauda, ka baznīca simbolizē, cik cieši gadsimtiem ir savijušās Latvijas un Vācijas kultūras un garīgās saknes. Vācijas prezidents cer, ka nākotnē dievnams būs ne vien garīga, bet arī vieta, kur dzīvo kultūra.

Franks Valters Šteinmeiers
Vācijas prezidents

“Es esmu pateicīgs Latvijas parlamentam, ka tas nesen pieņemtajā Svētās Pētera baznīcas likumā ir iekļāvis funkciju daudzveidību, kas būs jāpilda šai īpašajai baznīcai. Baznīca atkal būs sakrālā telpa, paralēli ievērojot, ka baznīca nozīmē arī kopību, baznīca nozīmē pārdomas un arī atmiņas un nākotni, baznīca – tā ir arī kultūras dzīves rosība.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš tika solīts, ka Vācijas parlaments Pēterbaznīcas atjaunošanai varētu atvēlēt 33 miljonus eiro. Kā portālam “tv3.lv” norādīja Vācijas bundestāga deputāte Zanda Martena, lai arī par finansējuma piešķiršanu rekonstrukcijai Vācijas parlamenta deputāti lēma iepriekšējā sasaukuma laikā un sastāvā, solījums paliekot spēkā.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm