tv3.lv

Straujuma iecerējusi rīt nosaukt “Citadeles” pārdošanas cenu

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) iecerējusi rīt, 30.septembrī, nosaukt “Citadeles” pārdošanas cenu. Viņa gan atzīst, ka juristi teiktu, ka visi pārdošanas nosacījumi ir grozāmi, kamēr nav parakstīts pārdošanas līgums.

2014. gada 29. septembrī 17:21

No Straujumas teiktā bija noprotams, ka “Citadeles” pārdošanas cenu paredzēts atklāt saistībā ar vēlēšanu tuvošanos, jo sabiedrība grib uzzināt attiecīgo summu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdība 30.septembra sēdē skatīs līguma juridisko nosacījumu saskaņošanas progresu. Pašlaik neesot iespējams vēl veikt līguma parakstīšanu, jo valdība nevarēs atbalstīt investoru trīs izvirzītos nosacījumus, kas valstij ir nepieņemami. Viņa norādīja, ka viedokļu saskaņošana varētu noslēgties oktobrī.

Latvijas valdība akceptējusi ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka “Ripplewood Holdings” iegādāsies 25% bankas akciju, 50% iegūs patlaban publiski oficiāli nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās ERAB.

Viens no ASV investoriem, kas plāno iegādāties bankas “Citadele” akcijas, ir bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers. Starp investoriem ir vēl virkne finanšu nozarē pazīstamu uzņēmēju.

Pašlaik Latvijas valsts īpašumā ir 75% mīnus viena bankas “Citadele” akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder ERAB.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm