tv3.lv

Straujuma: ”Citadeles” akciju cena ir tuvu simts miljoniem eiro

75% “Citadeles” akciju tiks pārdoti par summu, kas tuva 100 miljoniem eiro, turklāt par šo summu vairs neesot diskusijas ar potenciālajiem pircējiem, LNT raidījumā “Dombura studija” apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

2014. gada 29. septembrī 21:47

Skaties.lv jau ziņoja, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma iecerējusi otrdien, 30.septembrī, nosaukt bankas “Citadele” pārdošanas cenu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš tika vēstīts, ka valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanas cena varētu būt 74 miljoni eiro, liecina portālā “Pietiek.com” publicētā vēstule ar ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto piedāvājumu.

“Ripplewood Holdings” izteiktais piedāvājums liecina, ka investors 100% akciju vērtību novērtējis par 98,67 miljoniem eiro, bet valsts 75% plus vienas akcijas vērtība šādā gadījumā ir 74 miljoni eiro.

Valdība rīt, 30.septembra, sēdē skatīs līguma juridisko nosacījumu saskaņošanas progresu. Pašlaik neesot iespējams vēl veikt līguma parakstīšanu, jo valdība nevarēs atbalstīt investoru trīs izvirzītos nosacījumus, kas valstij ir nepieņemami. Viņa norādīja, ka viedokļu saskaņošana varētu noslēgties oktobrī.

LNT raidījumā ”Dombura studija” ministru prezidentei tika vaicāts, kāds ir plāns B, ja vienošanos par investoru izvirzītajiem nosacījumiem neizdosies panākt. Straujuma norādīja, ka tas nav labākais plāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas valdība akceptējusi ASV fonda ”Ripplewood Holdings” izteikto bankas ”Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka ”Ripplewood Holdings” iegādāsies 25% bankas akciju, 50% iegūs patlaban publiski oficiāli nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās ERAB.

Viens no ASV investoriem, kas plāno iegādāties bankas ”Citadele” akcijas, ir bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers. Starp investoriem ir vēl virkne finanšu nozarē pazīstamu uzņēmēju.

Pašlaik Latvijas valsts īpašumā ir 75% mīnus viena bankas ”Citadele” akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder ERAB.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm