tv3.lv

Straujuma: ASV biznesa ienākšana ir svarīga Latvijas drošībai

ASV bizness Latvijā – tas ir ļoti svarīgi Latvijas drošībai, komentējot bankas ”Citadele” akciju pārdošanu ASV investoriem, intervijā raidījumā ”900 sekundes” pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

2014. gada 17. septembrī 8:33

Premjerministre norādīja, ka sīkāku informāciju par darījumu pašlaik viņa nevar izpaust, ņemot vērā, ka visi “investīciju darījumi ir zināmā mērā konfidenciāli”. Jaunie īpašnieki tiks paziņoti līdz vēlēšanām, taču pašlaik var atklāt to, ka bankas ”Citadele” jaunie īpašnieki ir ”augstākā līmeņa finanšu cilvēki pasaulē”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat arī konkrēta darījuma summa pašlaik vēl nav noteikta, un par to informācija sabiedrībai tikšot sniegta vēlāk, pauda Ministru prezidente.

Jau ziņots, ka banka “Citadele” tiks pārdota ASV fondam ”Ripplewood Holdings”. Amerikāņu fonds pērk Latvijas valsts īpašumā esošās kapitāldaļas, kas ir 75% mīnus viena akcija.  Ne cena, par kādu banka tiek pārdota, ne citi darījuma nosacījumi šobrīd netiek atklāti. Kā žurnālistiem pēc sēdes skaidroja premjere Laimdota Straujuma, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) atbalsta jauno bankas ”Citadele” īpašnieku, taču saglabās savā īpašumā 25% bankas.

Šā gada 30. septembrī gaidāms Eiropas Komisijas lēmums par to, vai tiek atbalstīts plāns pārdot banku ASV fondam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm