Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie arī prasa dubultot samaksu

Sekojot dzemdību namā strādājošo piemēram, dubultot samaksu par stundas darbu prasa arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie.

2017. gada 20. februārī 13:05

Veselības ministrijai un slimnīcas valdei šodien tiek nogādāta vēstule ar slimnīcas dzemdību nodaļā strādājošo prasībām. Prasību parakstījušas dzemdību speciālisti, vecmātes, neonatologi – bērnu ārsti un bērnu māsas. Šobrīd vidēji vecmātes stundā pirms nodokļiem saņem ap 3,5 eiro, dzemdību speciālisti – ap 4,8-5 eiro, savukārt bērnu māsas saņem aptuveni tikpat, cik vecmātes, neonatologiem – bērnu ārstiem tiek maksāts nedaudz vairāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkrēts termiņš prasību izpildei vēstulē nav minēts, bet prasību nepildīšanas gadījumā mediķi ir gatavi apsvērt arī darba pamešanu.

Jau ziņots, ka Rīgas Dzemdību nama ārsti jau iepriekš draudēja samazināt dežūru skaitu, kā arī apsver pārtraukt darba attiecības, ja netiks risināts viņu atalgojuma jautājums. Dzemdību nama ginekologu un dzemdību speciālistu darba samaksa patlaban ir 5,05 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas. Rīgas Dzemdību nama ginekologu, dzemdību speciālistu vēstulē veselības ministrei Andai Čakšai, Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) un Dzemdību nama valdei mediķi pauda satraukumu un neapmierinātību ar savu darba samaksas apjomu.

Plašāk par situāciju Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm