Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē skolēns no Latvijas izcīnījis zelta medaļu

Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas notika no 10. līdz 16. augustam, zelta medaļu izcīnīja skolēns no Latvijas, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Agnese Sviderska.

2021. gada 17. augustā 16:30

Šogad olimpiāde notika Turcijā, un 46 dalībvalstu un 180 dalībnieku konkurencē Latviju jauno ģeogrāfu sacensībās pārstāvēja četri skolēni, no kuriem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolniekam Džonatanam Mikam Melgalvim olimpiādē izdevās izcīnīt šajā starptautisko mācību olimpiāžu sezonā pirmo zelta medaļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Latviju pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Francis Keišs, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas skolnieks Leons Seļeznovs, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Huberts Zimackis un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Džonatans Miks Melgalvis.

Papildu pirmajai šajā starptautisko mācību olimpiāžu sezonā izcīnītajai zelta medaļai, Džonatans Miks Melgalvis kļuvis arī par ceturto Latvijas pārstāvi, kas līdz šim Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē ieguvis augsto godalgu.

Latvijas izlasi dalībai sacensībās sagatavoja un uzraudzīja komandas vadītāji un palīgi – Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas pārstāvji Uldis Klepers, Gatis Kampernovs, Morics Roberts Mūrnieks un Armands Rudušs.

Ar telpām un tehnisko nodrošinājumu Latvijas delegācijas dalībai olimpiādē savukārt palīdzēja Latvijas Universitāte, uzņemot dalībniekus un komandas vadītājus Torņakalna Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

Par absolūto Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes čempionu šogad kļuva dalībnieks no Krievijas.

Savukārt par godalgām bagātākajām izlasēm šogad kļuva komandas no Singapūras un Krievijas. Iecerēts, ka nākamajā gadā Starptautiskā ģeogrāfija olimpiāde varēs norisināties klātienē Francijas galvaspilsētā Parīzē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas skolēnu dalība olimpiādē īstenota ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm