tv3.lv

Starptautiskā miljonu izkrāpšanas lietā policija aiztur Latvijas valstspiederīgo

Valsts policija 11.aprīlī, izpildot ASV izdošanas lūgumu, ir aizturējusi Latvijas valstspiederīgo, kuru tur aizdomās par līdzdalību starptautiskā krāpšanas shēmā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā, portālu tv3.lv  informēja Valsts policija.

19. maijā 14:11

Saskaņā ar ASV tiesas dokumentiem, noziedzīgā personu grupa iedzīvotājiem ASV izkrāpusi vairāk nekā 10 miljonu ASV dolāru (9,5 miljonus eiro).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš 2016.gada ASV tiesībsargājošās iestādes veic izmeklēšanu par starptautisku krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kuru izdarījušas personas, kas dzīvo ASV un Eiropā.

Organizētās grupas dalībnieki interneta vietnē bija ievietojuši sludinājumus par automašīnu, būvniecības iekārtu, lauksaimniecības tehnikas un laivu tirdzniecību, kas patiesībā nepiederēja organizētās grupas dalībniekiem. Šīs preces tika piedāvātas pārdošanā tādās tīmekļu vietnēs kā “Craigslist” un “eBay” ar mērķi piesaistīt pircējus visā ASV teritorijā.

Potenciālajiem pircējiem tika prasīts pārskaitīt naudu krāpnieciskā veidā izveidotos bankas kontos. Pēc tam šie līdzekļi tika izņemti no bankas kontiem un, izmantojot elektroniskos pārvedumus, pārskaitīti no ASV. Pircēji tā arī nesaņēma iegādātās preces.

Minētās shēmas vadītāji vervēja darbiniekus jeb naudas mūļus no Austrumeiropas, lai tie dotos uz ASV un atvērtu nepieciešamos bankas kontus un izņemtu tajos ienākošos naudas līdzekļus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt uzraugi koordinēja krāpnieciskās darbības, sniedza instrukcijas un viltotos dokumentus banku kontu atvēršanai un norādīja, kad nepieciešams izņemt naudu. Tāpat uzraugi atskaitījās vadītājiem, kas pārvaldīja līdzekļu virzību ārvalstīs.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 29 gadus vecais Latvijas valstspiederīgais iesaistīts šajā shēmā kā uzraugs.

Latvijas Valsts policija saņēma tiesiskās palīdzības lūgumu no ASV. Personas dzīvesvietā veikta kratīšana un izmeklēšanai nozīmīgi priekšmeti izņemti tajā pašā dienā, kad persona tika arestēta saskaņā ar ASV izdošanas lūgumu.

Persona drīzumā tiks izdota ASV. Kratīšanu personas dzīvesvietā 11.aprīlī veica Valsts policijas struktūrvienības, piedaloties arī ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) amatpersonām. Kratīšanas laikā tika izņemta datortehnika, mobilie telefoni, pieraksti, dažādas banku kartes un vairākas SIM kartes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm