Stambulas konvencijas epopeja: Kučinskis pikts par izšķiestajiem 3000 eiro, Iesalnieks paredz transvestītu “uzlidojumu”

Šodienas Ministru kabineta sēdē galvenais un pats nokaitētākais jautājums bija par Stambulas konvencijas apstiprināšanu. Viedokļi par šo dokumentu ir diametrāli pretēji – daļa nevalstisko, liberālo organizāciju akcentē, ka konvencija palīdzēs cīnīties pret vardarbību ģimenē. Tikmēr Tieslietu ministrija un konservatīvās ģimeņu biedrības ir pārliecinātas, ka konvencija būs kā Trojas zirgs, ar kuru Eiropai tiks uzspiests feminisms un bezdzimuma cilvēka kults.

2016. gada 10. maijā 19:24

Konvencijas aizstāvju pusē nostājies pat Valsts prezidents, kas konservatīvās organizācijas pamatīgi satraucis.

Ilona Bremze, asociācijas “Ģimene” pārstāve:

Viens kārtīgs cilvēks, kuram ir laba ģimene, bērni, bet diemžēl tieši tas, ka Vējoņa kungs šodien iziet ar paziņojumu, ka Rasnača kungam nevar būt savas politiskās pārliecības, to es vērtēju kā politisku pasūtījumu nekā citādi!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr pretējās puses pārstāvji ir pārliecināti, ka Rasnačs, bremzējot konvencijas virzīšanu, rīkojas, ņemot vērā savus personiskos ieskatus, tādēļ ministra amatu nav cienīgs pildīt.

Iluta Lāce, resursu centra “Marta” pārstāve:

Mēs, vairākas nevalstiskās organizācijas, esam mobilizējušās, un aicinām premjeru izvērtēt tieslietu ministra rīcību, ņemot vērā, ka ir radies šāds bezprecedenta gadījums, ka ir meklēti pētnieki pēc izteikumiem sociālajos medijos, nevis juridiskās kompetences.

Juris Jansons, tiesībsargs:

Ir kaut kas pazudis tulkojumā. Nav izdarīts pietiekami no Tieslietu ministrijas puses, nav bijušas diskusijas par Stambulas konvencijas minēto “sociālo dzimumu”.

Televīzijas kamerām ministru diskusijas netika ļauts ierakstīt, taču tās bija gana asas, ar runu pret Rasnača argumentiem uzstājās labklājības ministrs, un katru pusi pārstāvēja arī NVO. Valdības lēmums gan tika pieņemts ātri – virzīt konvenciju apstiprināšanai Saeimā, pievienojot deklarāciju, ka piemēros konvenciju atbilstoši Latvijas Republikas Satversmē noteiktajiem principiem un noteikumiem.

Pēc valdības sēdes Rasnačs uzsvēra, ka tomēr nejūtas sakauts un amatu pamest negrasās:

“Lēmums ir vairāk pozitīvs nekā negatīvs, jo pats ļaunākais, kas varēja būt – bez deklarācijas. Žēl, protams, ka nav panākts tas, ko mēs vēlējāmies, bet tā ir daļa uzvaras.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nerimst kaislības par Tieslietu ministrijas pasūtīto pētījumu – 3000 eiro nodokļu maksātāju naudas Tieslietu ministrija atvēlējusi par dokumentu, kurā Stambulas konvencija  kritizēta “vienos vārtos”, taču valdība ar savu lēmumu pierādījusi, ka no pētījuma nebija nekādas jēgas. To atzīst arī premjers.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents (ZZS):

Protams, bez šādas līdzekļu tērēšanas pilnībā varēja iztikt. Tie nebija nepieciešami. Man ir jārespektē, tas mazliet nesaprotamais iepriekšējais valdības lēmums, kas arī ievilka šo parakstīšanu no Latvijas.

Tikmēr Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra verdikts ir skaidrs – viņaprāt, Latvijā nākotnē gaidāma transvestītu rosinātu tiesas procesu sērija.

Jānis Iesalnieks, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs:

Piemēram, ASV vairākos štatos transpersonas vēršas tiesās pret sporta centriem, uzskatot, ka tiek diskriminēti. Vīrietis jūtas kā sieviete un vēlas apmeklēt sieviešu ģērbtuves. Viņi vēršas tiesās. Tas acīmredzot sagaida arī mūs.

Galavārds par Latvijas spriedumu Stambulas konvencijas sakarā pienāksies Saeimai. Jau atkal viedokļi par deputātu lēmumu ir kardināli pretēji: premjers pauž pārliecību, ka pretestības nebūs, tikmēr tieslietu ministrs pauž tikpat stingru pārliecību, ka lielākā daļa deputātu konvenciju izgāzīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm