ST tiesneša kandidāte Kucina norāda uz nepieciešamību izveidot uzraudzības sistēmu ST spriedumu izpildei

Vieno no akūtajām Satversmes tiesas (ST) problēmām ir institucionalizētas sistēmas neesamība, kas garantētu ST spriedumu izpildi, un šāda sistēma noteikti ir jāievieš, aģentūrai LETA sacīja ST tiesneses amata kandidāte Irēna Kucina.

2021. gada 19. augustā 12:20

Kucina norādīja, ka viņas atbilstību ST tiesneses amatam apliecina līdzšinējais profesionālais darbs valsts pārvaldes vadošajos amatos, ilgstošā akadēmiskā un zinātniskā pieredze un darbība Eiropas institūcijās Eiropas tiesību piemērošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mana līdzšinējā praktiskā un zinātniskā juridiskā pieredze ir labs pamats, lai kvalitatīvi veiktu tiesneša darbu un dotu kvalificētu saturisku pienesumu ST judikatūras tālākai attīstībai,” sacīja tieneses amata kandidāte.

Viņa pauda viedokli, ka ST loma Latvijā ir ļoti svarīga, ST 25 pastāvēšanas gados ir strādājusi ļoti kvalitatīvi un ir uzstādījusi augstus standartus, kas atbilst Eiropas Savienības līmenim.

Domājot par ST tālāko attīstību, Kucina uzsver, ka ļoti labi ir tas, ka ST skaidro savus spriedumus plašākai sabiedrībai.

“Citas Eiropas konstitucionālās tiesas to joprojām nedara, un, manuprāt, šis virziens vēl būtu izvēršams,” teica kandidāte.

Kucina uzskata, ka ST varētu domāt par regulāru tiesas un sabiedrības dialoga foruma izveidošanu, kurā diskutēt par spriedumiem, kas būtiski ietekmē sabiedrību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat viņa neizslēdza iespēju, ka ST varētu pārņemt Eiropas Savienības Tiesas praksi, kad lietas izskatīšana notiek paātrinātā režīmā, ja tā skar procesus, kuri ir nozīmīgi valstij vai indivīdam. Taču tas būtu padziļinātas diskusijas jautājums, piebilda Kucina.

ST tiesneses amata kandidāte uzsvēra, ka ST tiesnesis nav politiska amatpersona un amata kandidāts tā virzīšanas procesā neuzstājas ar kādu politisku programmu, un līdz šim viņa nav saņēmusi politiska rakstura jautājumus.

Jau vēstīts, ka otrdien valdība lēma Kucinu virzīt ST tiesneses amatam. Tagad jautājums par Kucinas virzīšanu tiks skatīts Tieslietu padomē, bet gala lēmumu pieņems Saeima.

Šomēnes beidzas ST priekšsēdētājas Sanitas Osipovas pilnvaras, un kandidāts vakantajam amatam bija jāizvirza valdībai. Osipova turpinās pildīt ST tiesneses un ST priekšsēdētājas amata pienākumus līdz jaunā tiesneša svinīgajai apstiprināšanai amatā, kas parasti notiek Rīgas pilī.

Kucina pašlaik ir Valsts prezidenta Egila Levita padomniece. Levits paudis atbalstu Kucinas kandidēšanai uz ST tiesneses amatu. Kucina ir tiesību zinātņu doktore un asociētā profesore Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm