Spītējot Rīgas domei, iedzīvotāji “pārņem” pilsētas dārznieku pienākumus

Pēdējo nedēļu laikā Rīgas ielās norisinās kaujas par kokiem. Proti, domes opozīcija saskaitījusi, ka mēra Nila Ušakova saimniekošanas laikā koku bilance galvaspilsētā ir ar pamatīgu mīnusa zīmi.

2018. gada 20. aprīlī 20:04

Aktīvisti dažviet Rīgā arī sākuši paši stādīt kokus un puķes. Viņu darbs gan parasti izrādās veltīgs.

Neizpratnē, kur pazūd koki, ir galvaspilsētas iedzīvotāji. Taču – ne visi sēž rokas klēpī salikuši. Piemēram, tie, kuri nevēlas piedzīvot, ka Rīga pārvēršas betona tuksnesī, rokās ir ņēmuši lāpstas un citus darba rīkus un tukšajās dobēs stāda jaunus kokus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienā no TV3 Ziņu aplūkotajām dobēm aktīvisti koku nestāda pirmo reizi. Vēl ceturtdien no rīta tur dižojās cits kociņš.

Kaspars Zandbergs
“Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs

Visi ir pazuduši. Kuram vajadzēja izraut? Diez vai tie bija huligāni. Es domāju, ka domei vienkārši ir neērti. Jo mēs ar krītiņiem arī pierakstām uzrakstu “Sakop Rīgu”, tas būtu aicinājums domes vadībai. Un acīmredzot viņi sajūtas neērti, ka nerūpējas par Rīgu, un tāpēc izdomā, ka vienkāršāk ir tos kociņus izraut, it kā nekas nebūtu bijis.

Lai gan, novērtējot pilsētas iedzīvotāju labos nolūkus, “Rīgas mežu”, kas ir viens no Rīgas apstādījumu apsaimniekotājiem, pārstāvis skaidro, ka šādām nesaskaņotām aktivitātēm nav jēgas. Šie augi jebkurā gadījumā tiks likvidēti.

Edgars Vaikulis
“Rīgas meži” valdes loceklis

Mēs nezinām, kas tie ir par kokiem, kāda ir kopšana, varbūt tie ir inficēti ar kādām slimībām. Un, nedod Dievs, tās ir kādas invazīvas sugas, kas nodara kaitējumu citiem blakus esošiem stādījumiem. Teiksim tā, blakus istabā ķirurgs mazgā rokas, lai veiktu operāciju, bet tikmēr kāds atnāk un uzlīmē inficētu plāksteri.

Vaikulis uzsver, par kokiem pilsētā tiek domāts. Piemēram, piektdien pat lielu rosību varēja vērot Oskara Kalpaka bulvārī, ko atkal rotās liepas. Tikmēr aktīvo rīdzinieku darbošanos slavē domes opozīcijas pārstāve Inese Andersone. Viņa konstatējusi, ka Ušakova saimniekošanas laikā galvaspilsētā koku skaits sarūk ļoti ātri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inese Andersone
RD deputāte (Vienotība)

Ir samazinājies par 2500 kokiem. Tas nozīmē, ka īstenībā izzāģēti vai izcirsti ir 4000, bet iestādīti – tikai 1500 koku. Tas ir, tikai ņemot vērā, kas notiek pašvaldības teritorijā. Tā tendence, koku bilance ir negatīva. Un, galu galā, tas ietekmē, kādā pilsētā mēs dzīvojam, kādu gaisu mēs elpojam.

Jāpiebilst, galvaspilsētas iedzīvotāji ir nobažījušies ne vien par faktu, ka daudzas dobes tiek likvidētas. Piemēram, Tērbatas ielā nu jau divu liepu vietā ir nobruģēti laukumi. Satiksmes departamentā skaidro – koki gājuši bojā, bet jaunus tur plānots stādīt, agrākais, pēc diviem gadiem, tādēļ dobes pagaidām nobruģētas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm