tv3.lv

Sperts pirmais solis Baltijas iekšlietu spēku vienību izveidošanai

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) un Lietuvas iekšlietu ministrs Dailis Barakausks šodien, 16.septembrī, parakstīja vienošanos par ekspertu komisijas izveidi sabiedrības drošības stiprināšanai. Tas ir pirmais juridiskais solis ceļā uz vienotu Baltijas iekšlietu spēku reaģēšanas vienību izveidošanu.

2014. gada 16. septembrī 22:35

Vienošanās mērķis ir izveidot trīs valstu ekspertu komisiju, kas koordinēs par sabiedrības drošību atbildīgo institūciju darbības. Kā šodien pirms vienošanās parakstīšanas atzina Latvijas iekšlietu ministrs, komisijas pirmais uzdevums būs izvērtēt juridiskās nianses un procedūru pilnveidošanu, lai brīdī, kad valstij palīdzība būs nepieciešama, izpaliktu garu lēmumu pieņemšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mērķis ir izveidot kopīgas procedūras, lai mūsu valsts dienesti spētu ātri reaģēt un sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu kādai no Baltijas valstīm. Ceram, ka vēlāk šim formātam varētu pievienoties arī Polija,” uzsvēra Kozlovskis.

Jau ziņots, ka pēc Latvijas iekšlietu ministra Kozlovska iniciatīvas tikšanās laikā 5.septembrī trīs Baltijas valstu iekšlietu ministri pieņēma lēmumu veidot vienotas iekšlietu spēku reaģēšanas vienības, kas varēs operatīvi reaģēt uz iekšējās drošības apdraudējumiem kādā no Baltijas valstīm, ja tas būs nepieciešams.

Pēc Latvijas apmeklējuma Lietuvas iekšlietu ministrs dosies uz Igauniju, kur šo vienošanos parakstīs arī Igaunijas iekšlietu un reģionālo lietu ministrs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm