tv3.lv

Spēkā stājies jaunais Publisko iepirkumu likums. Gaidāmas būtiskas izmaiņas

2017. gada 3. martā 20:12

Kopš 1. marta stājies spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums. Tas atvieglos iepirkumu procedūras, taču paredz arī virkni būtisku izmaiņu publisko iepirkumu rīkošanā. Iepirkumu uzraudzības birojs pašvaldībās organizē seminārus, lai skaidrotu jauno kārtību.

Turpmāk valsts iepirkumu procedūras būšot vienkāršākas un tās nebūs jāpiemēro tik bieži. Pašvaldībās jaunā likuma piemērošanu vēl nav uzsākušas, taču paredz, ka tas neradīs problēmas un iepirkumus atvieglos.

Pakalpojumiem un piegādēm iepirkums jārīko, sākot no 10 000 eiro, līdzšinējo 4000 vietā, savukārt būvdarbiem iepirkumu slieksnis paaugstināts no 14 000 līdz 20 000. Būvniecības nozarē iepirkumus atvieglos iespēja no izslēgt no iepirkumiem pretendentus par profesionālās darbības pārkāpumiem. Pozitīvi tiek vērtēts arī uzņēmumu klasifikators.

Šis klasifikators tiks izveidots divu gadu laikā, un to veidos Ekonomikas ministrija. Lai skaidrotu izmaiņas likumā un to piemērošanas kārtību, Iepirkumu uzraudzības birojs novados organizēšot izglītojošus seminārus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm