Šovasar vairāk nekā 130 Rīgas ielās atjaunos ceļa segumu

Lai gan Rīga jau šobrīd izskatās, kā kurmju izrakta, šovasar plānotie ielu remonti nebūt nav sasnieguši savu kulmināciju. Pašvaldība plāno atjaunot asfaltu aptuveni 60 ielās, bet grants seguma nomaiņa plānota vēl 80 posmos. Rīgas dome šim mērķim šogad tērēs vairāk nekā 22 miljonus eiro, taču ar šo naudu aizvien nebūs gana, lai visas kritiskās vietas varētu salabot, vēsta TV3 Ziņas.

Viena no ielām, kuru šovasar plānots atjaunot, ir arī Biķernieku iela posmā no Kastrānes līdz Laimdotas ielai. Šeit atsevišķās vietās ceļa stāvoklis ir tik bēdīgs, ka nu jau sāk apdraudēt arī satiksmes drošību. Cenšoties izvairīties no bedrēm, itin viegli var zaudēt modrību un nepamanīt, piemēram, gājēju vai priekšā strauji bremzējošu automašīnu.

Rīgas dome aplēsusi, kopumā galvaspilsētā asfalta maiņa būtu nepieciešama aptuveni 10% maģistrālo un pat trešajai daļai mazākas nozīmes ielu. Šogad atjaunošanas darbus veikt pašvaldība gan var atļauties vien 58 ielu posmos. Apjomīgākie brauktuvju remontdarbi plānoti Kārļa Ulmaņa gatvē līdz lidostai, Viestura prospektā, Lielirbes un Kleistu ielā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vilnis Ķirsis
Rīgas vicemērs (“Jaunā Vienotība”)

“Tas ir izaicinājums liels, jo tas nozīmē gan pašvaldību darbinieku resursus, tas viss ir jāuzrauga, nevar vienkārši iet un ielu remontēt. Tas viss ir jāsaskaņo ar komunikāciju turētājiem, lai nav situācija, ka salabo un tad pēc gada “Rīgas ūdens” vai kāds cits uzlauž. Un neslēpšu, šobrīd visādi būvdarbi notiek un darbinieku esamība arī ir izaicinājums.”

Vienlaikus daļa rīdzinieku šovasar beidzot varēs atvērt logu un neelpot putekļus. Teju 80 galvaspilsētas grants ielu tuvāko mēnešu laikā plānots uzklāt tā dēvēto dubultās virsmas segumu.

Olafs Pulks
RD Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs (“Jaunā Vienotība”)

“Diemžēl mums joprojām Rīgā ir ielas, kuras nav asfaltētas un ir putekļainas. Un cilvēki saka, beidzot mēs varam šādā vasaras dienā kā šodien atvērt logu un elpot svaigu gaisu, citādi mēs jau aizrijāmies ar putekļiem.”

Domē norāda, šobrīd, iespējams, nozīmīgākais būvobjekts – Brasas tilts – uz priekšu virzās pēc grafika un pašvaldība līdz Dziesmu svētkiem pa to cer atjaunot 11. tramvaja satiksmi pa vienu joslu. Tāpat darbi pēc plāna noritot arī citos objektos, kuri ir svarīgi Dziesmu svētku norisei. Tikmēr tajās ielās, kur visu paveikt līdz 30. jūnijam nepaspēs, tiks darīts viss, lai remonti maksimāli maz ietekmētu svētku dalībnieku un viesu pārvietošanos pa Rīgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esam vienojušies ar būvniekiem, ka viņi uz Dziesmu svētku laiku, tie, kas ir tuvu norises vietām, šīs dienas neveic darbus, lai svētki varētu norisināties pēc iespējas gludāk,” atzina Ķirsis.

Vienlaikus autovadītājiem visu vasaru būs jārēķinās ar lielākiem vai mazākiem satiksmes ierobežojumiem gan jaunu, gan esošo būvdarbu dēļ. Aizvien turpinās apjomīgie “Rail Baltica” trases būvdarbi, tāpat aktīvs remonts visu gadu norisināsies 7. tramvaju maršrutā, jo tur nupat sākta sliežu ceļa atjaunošana no Centrāltirgus līdz pat Ķengaragam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm