Šajā sezonā jau trešo reizi mežacūka uzbrūk dzinējmedību dalībniekam

Šajā – 2022./2023. gada – medību sezonā konstatēti jau trīs gadījumi, kad ievainotas mežacūkas uzbrukušas dzinējmedību dalībniekiem – medniekiem vai dzinējiem, tos savainojot, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

2022. gada 26. novembrī 8:40

Pēdējo desmit gadu laikā konstatēti deviņi ievainotu mežacūku uzbrukumi medību dalībniekiem, tostarp trīs notikuši šajā medību sezonā. Neviens no uzbrukumiem nav bijis letāls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmais negadījums tika konstatēts oktobrī Krāslavas novadā, kurā cietis dzinējs. Otrais šāds gadījums šogad ir noticis Rēzeknes novadā novembra vidū, kad ievainota dzīvnieka uzbrukumā savainojumus guva mednieks.

Trešais negadījums Jēkabpils novadā notika pagājušās nedēļas izskaņā. Tajā mednieks ar suņiem izsekoja ievainotu pieaugušu meža kuili, kura uzbrukumā guva samērā nopietnus savainojumus.

Tā kā medību vadītājs par trešo negadījumu neziņoja laicīgi, Valsts meža dienests pašlaik apkopo informāciju, lai varētu sastādīt aktu par medībās notikušu nelaimes gadījumu, kam visticamāk sekos administratīvais process.

Valsts meža dienests aicina medniekus nebūt pārgalvīgiem un, izsekojot ievainotu dzīvnieku, ievērot drošības prasības, kas noteiktas Medību noteikumu 77. un 85. punktā.

Dienestā aicina atcerēties, ka savainots dzīvnieks kļūst agresīvs un var uzbrukt medniekam, kurš to izseko. Būtiski ievērot, ka bez medību vadītāja atļaujas ievainotam dzīvniekam sekot ir aizliegts. Suņa aprietam ievainotam dzīvniekam drīkst tuvoties tikai viens vai divi mednieki, kurus norīkojis medību vadītājs. Pēc šāviena pie krituša aļņa, staltbrieža, mežacūkas, stirnas vai vilka drīkst pieiet tikai ar pielādētu ieroci, tuvojoties dzīvniekam no mugurpuses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt medību vadītājiem ir jāatceras, ka saskaņā ar Medību noteikumos minēto par medībās notikušu nelaimes gadījumu, kas saistīts ar šaujamieroču vai medību rīku izmantošanu vai dzīvnieka uzbrukumu, nekavējoties ir jāziņo Valsts meža dienestam un Valsts policijai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm