Šoks un neziņa: pēc ēkas sabrukšanas Rīgas centrā kaimiņu nama iedzīvotāji nonākuši neapskaužamā situācijā

Rīgā, netālu no Centrālās dzelzceļa stacijas, būvlaukumā ceturtdienas pēcpusdienā sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka. Ziņu par cietušajiem nav, bet dienesti turpina darbu, lai izvestu gruvešus un zem tiem saspiestās automašīnas.

Izsaukumu uz ēku Rīgā, Satekles ielā, pie Centrālās dzelzceļa stacijas, glābēji saņēma īsi pēc plkst. 14.00 pēcpusdienā.

Notikuma vietā tika mobilizēti iespaidīgi spēki: ugunsdzēsēji, neatliekamā palīdzība, policija un komunālo dienestu pārstāvji. Operatīvi ierobežota satiksme Dzirnavu ielas posmā, ar bažām vispirms cenšoties noskaidrot, vai drupās nav aprakti cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Glābēji rīkoja arī klusuma brīžus, lai saklausītu, vai neatskan palīgā saucieni. Kad rodas aizdomas, ka līdzās esošajā ēkā vēl kāds tomēr varētu atrasties, tiek pieņemts lēmums izsist stiklu.

Ceturtdienas pievakarē dienesti turpina darbu – pārliecinās, vai visi ir evakuējušies. Viņu ērtībām nodrošināts autobuss, kur apsildīties un saprast, ko darīt tālāk.

Apmulsušu un manāmi satrauktu TV3 Ziņas satika Oksanu – viņa ir viena no evakuētajām, blakus esošajā mājā dzīvoja kopā ar savu 11 gadus veco dēlu. Un atkal nācies izskriet uz ielas vien ar dokumentiem somā.

“Mēs gadu te dzīvojām, no Ukrainas atbraucām. Vēl nepārdzīvojām to stresu… Pirms pusstundas bērns atnāca no skolas. Iedomājieties, kas būtu, ja tas viss viņam uzgāztos! Viņš sāka histēriski raudāt… Es tikko pēc darba, kaut ko uzģērbu… Man ir šoks,” teic Oksana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādi izskatījās ēka pirms sabrukšanas. FOTO: GOOGLE STREET VIEW

Satraukti gruvešu virzienā skatās arī citi tuvējo māju iedzīvotāji. Visvaldis ir viens no tiem, kura automašīna palikusi zem betona blokiem.

Dienas laikā precīzi bija zināms, ka bojāti pieci auto un trīs iznīcināti pilnībā. Vēlāk VUGD ziņoja jau par desmit bojātām automašīnām.

“Es nezinu, ko darīt, lai kaut ko atgūtu. Man nav divu auto. Es dzīvoju 3. stāvā, ir logi uz sētas pusi, biju virtuvē pie plīts. Kā tas notika? Putekļu mākonis tā, ka neko nevarēja redzēt, signalizācijas ieslēdzas,” saka Visvaldis.

Notikuma vietā ceturtdien strādāja Būvniecības valsts kontroles biroja (BKVB) darbinieki. Tās uzdevumā vērtēt būvprojekta atbilstību prasībām.

“Šobrīd varam pateikt, ka atzīme par būvdarbu uzsākšanu izdarīta nesen, BKVB pārbaudi bija ieplānojis marta beigās, bet nebija notikusi. Iepazīsimies ar situāciju. (TV3: Ēku bija paredzēts demontēt?) Ēku bija paredzēts pārbūvēt,” stāsta BVKB Būvniecības kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Glābēji tikmēr uzstāda prožektorus, acīmredzami gatavojoties garai naktij, un pamazām laukums tiek atbrīvots no gruvešiem, tos izvedot kravas mašīnās.

“Par cēloņiem pāragri spriest – jāskatās, kādi darbi veikti. Bija klusuma brīdis – klausījāmies, skatījāmies, vai kas ir dzirdams vai redzams. Pāragri spriest par iemesliem un iznākumu,” saka VUGD Operatīvās vadības pārvaldes operatīvais dežurants Igors Boruns.

“Pašlaik Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu, ka ir noziedzīgi nodarījumi, par pāridarījumiem, arī būvniecības jomā. Notiek lietisko pierādījumu fiksēšana,” skaidro Valsts policijas Latgales iecirkņa priekšnieks Sergejs Galilejevs.

Evakuētie iedzīvotāji no blakus mājām atgriezties varēs tad, kad tās tiks atzītas par drošām. Kamēr atjaunos siltuma un ūdensapgādi, tas var prasīt vairākas dienas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm