tv3.lv

Šoferu ievērībai: tie, kuri brauc ar nenotīrītu auto numuru vai pazīšanās zīmi, var tikt sodīti

2021. gada 9. decembrī 7:40

No piektdienas sinoptiķi sola snigšanu. Tas nozīmē, ka autovadītājiem atkal būs jāķeras klāt savu auto tīrīšanai. Satiksmes eksperti iesaka neslinkot un tīrīt savu spēkratu rūpīgāk. Vai par to, ja mašīna nav notīrīta no sniega, var saņemt sodu?

Ar satiksmes drošības ekspertu Oskaru Irbīti “900 sekundes” apsekoja kādu stāvvietu Pļavniekos. Nav snidzis jau vairākas dienas pēc kārtas, bet vairākiem spēkratiem joprojām ir kārtīga sniega kārta uz jumta. Brīvdienās sola atkusni, un tas var kļūt bīstami.

”Tajā brīdī tā kupena mazliet atkusīs un tik labi uz mašīnas neturēsies. Un, ja cilvēks straujāk nobremzēs, tad visa tā čupa, kas ir uz jumta, viņam būs uz priekšējā stikla. Ja tur būs ledus, salūzīs arī logu tīrītāju slotiņas. Vadītājs vismaz uz dažām sekundēm būs pilnīgi akls,” norāda Irbītis.

Apstaigājot šo stāvvietu, autoeksperts pamana vēl vienu kāda šofera kļūdu: ”Vēl ļoti spilgts piemērs. Var iedzīvoties nepatikšanās ar policiju – numurs taču redzams nav! Tas ir tiešais pārkāpums, ja numura zīmēm automobilim jābūt redzamam jebkuros apstākļos. Protams, policists neaiztiks, ja ir briesmīga snigšana.”

Taču, ja šāda briesmīgā snigšana ir beigusies pirms vairākām dienām, tad par to var būt brīdinājums vai sods 10 eiro. Lai neizskatītos pēc tankista, notīrīt sniegu vajadzētu arī no visa priekšējā stikla un sānu logiem, eksperts iesaka.

“Pie gājēju pārejām, pie krustojumiem cilvēks var neieraudzīt gājēju, var nepamanīt citu automobili, kas tuvojas. Tāpēc šīs redzamības trūkums ir ļoti, ļoti bīstams,” vērš uzmanību Irbītis.

TV3 aptaujātie autovadītāji atzinuši, ka mēģina pietiekami daudz laika veltīt savas automašīnas tīrīšanai. Sods par nenotīrītu auto Latvijā nav paredzēts, taču, ja sniega kupena uz spēkrata jumta ir pamatīga, ceļu policisti var sodīt par nenostiprinātu kravas pārvadāšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm