tv3.lv

Šobrīd latviešu dzejas pasaulē panākts līdzsvars, uzskata apgāda vadītājs

21. marts ir Starptautiskā dzejas diena, kad tiek pievērsta arī lielāka uzmanība poēzijai gados jaunāko cilvēku dzīvē.

2018. gada 21. martā 8:09

Pavisam nesen, pagājušā gada nogalē, grāmatnīcu plauktos nonāca Kristas Annas Belševicas pirmais dzejoļu krājums ”Medījot dzīvi”. Krista ir gan gados, gan pieredzes ziņā jauna dzejniece un atzīst, ka dzejas lasīšana un arī rakstīšana tieši jauniešu vidū ir pat pārsteidzoši populāra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bet man šķiet, ka šī tendence un šis prieks rakstīt dzeju tieši jauniešu vidū ir ļoti izplatīts, ko var redzēt dažādos pasākumos. Šādi strādāt ar sevi, ar valodu, man šķiet tas ir apsveicams process, un tas Latvijā notiek tieši jauniešu vidū,” uzskata dzejniece.

Krista stāsta, ka ceļš dzejas pasaulē jaunajiem censoņiem neesot viegls – jāsaskaras ar skarbu kritiku un daudziem noraidījumiem. Taču iespējas, kur parādīt savu dzeju arī citiem, Latvijā esot daudz.

“Tieši šīs tendences dēļ, ka jauni cilvēki raksta, iespējams, arī dažādi kultūras portāli arī reaģē uz to. Tāpēc dažādas dzejas publikācijas un dažādi pasākumi, kur cilvēki lasa savu dzeju, kas pat nav publicēta grāmatā, ir visai populāri,” piebilst Belševica.

Arī apgāda ”Mansards” vadītājs norāda, – šādu dzejas pasākumu popularitāte tikai aug un tie nepieciešami cilvēkiem, kas vēlas sevi izpaust dzejā un tapt pamanīti. “Bez pirmajām publikācijām un pirmās atsaucības no lasītājiem un kritiķiem debitēt šodien ir ļoti grūti. Tāpēc man ir prieks, ka pastāv gan kultūras avīze, gan dažādi portāli,” noteic apgāda “Mansards” vadītājs Jānis Oga.

Starp daudzajiem manuskriptiem, ko katru dienu saņem apgāds, liela daļa ir arī dzeja. Turklāt tēmas, par ko raksta jaunie dzejnieki, esot visdažādākās. “Gan grāmatas ar nelieliem metieniem, gan ar lieliem, agri vai vēlu atrod savu lasītāju. Galvenais ir uzturēt interesi par Latvijas autoru rakstītu vārdu, un tad jau arī būs gan rakstītāji, gan lasītāji,” izceļ Oga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apgāda vadītājs arī akcentē, – tieši šobrīd latviešu dzejas pasaulē panākts līdzsvars un savu vietu tajā var atrast katrs jaunais dzejnieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm