Slimnīcas Kurzemē un Vidzemē sagatavojušās rīcībai jaunā koronavīrusa infekcijas aizdomu gadījumā

Reģionālās slimnīcas Kurzemē un Vidzemē ir sagatavojušās rīcībai jaunā koronavīrusa infekcijas aizdomu gadījumā, tostarp ir iegādāti nepieciešamie aizsardzības līdzekļi, instruēti darbinieki un veikti citi pasākumi, aģentūrai LETA apstiprināja Vidzemes un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pārstāves.

2020. gada 26. februārī 17:30

Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa stāsta, ka slimnīcā rīkojas atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sagatavotajām rekomendācijām. “Esam iegādājušies atbilstošos individuālās aizsardzības līdzekļus – respiratorus un ķirurģiskās maskas, acu aizsargus, vienreiz izlietojamos cimdus ar pagarinātu manšeti, virsvalkus ar garām piedurknēm – gan personālam, gan pacientiem,” sacīja Ozoliņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vidzemes slimnīcā nepieciešamības gadījumā ir iespējams paņemt analīzes pacienta laboratoriskai izmeklēšanai un operatīvi tās nogādāt laboratorijā Rīgā diagnozes noskaidrošanai. Slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā ir pieejams izolators, kurā varētu tikt izolēts pacients ar aizdomām par “Covid-19” infekciju līdz turpmākām darbībām. Savukārt ar jauno koronavīrusu inficēto pacientu ārstēšana pašlaik slimnīcā netiek plānota, skaidroja Ozoliņa.

Viņa akcentēja, ka atbilstīgi SPKC rekomendācijām ar personālu atkārtoti ir pārrunāti ieteikumi sākotnējai rīcībai jaunā koronavīrusa infekcijas aizdomu gadījumā, kā arī aktualizēti jautājumi par telpu dezinfekciju.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Viola Grinvalde norādīja, ka Latvijas veselības aprūpes un infekciju kontroles iestādes regulāri sniedz informāciju medijos par vīrusa izplatību Eiropā un informē par piesardzības pasākumiem, ja nākas saskarties ar saslimšanu.

“Vīrusa izplatība, protams, nav paredzama, un, visticamāk, tā sasniegs arī Latviju, tādēļ arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos ir veikti nepieciešamie pasākumi, tajā skaitā veikta ventilācijas sistēmu pārbaude, veikta darbinieku papildu apmācība, iegādāti aizsargtērpi, aizsargbrilles un respiratori darbiniekiem, gadījumā, ja būs nepieciešamība uzņemt, izolēt un ārstēt slimniekus ar koronavīrusu,” sacīja Grinvalde.

Viņa uzsvēra, ka slimnīca uztur regulāru informācija apmaiņu ar Veselības ministriju un pilda visus SPKC ieteikumus attiecībā uz epidemioloģisko uzraudzību un sabiedrības veselības aizsardzības pasākumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, ja Latvijā tiktu konstatēts jaunais koronavīruss “Covid-19”, pilnīgi droši “pirmajā vilnī” vienlaikus specifisko aprūpi varētu nodrošināt 100 cilvēkiem, bet ir arī rīcības plāns gadījumam, ja saslimušo skaits būtu lielāks, otrdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa uzsvēra, ka Latvijā neviens jaunā vīrusa gadījums nav konstatēts. Vienlaikus skaidroja, ka ir apzināts gan gultas vietu skaits, gan karantīnas vietu skaits gadījumā, ja cilvēki būtu jāārstē un jāizolē gan Rīgā, gan reģionos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm