tv3.lv

Skursteņslauķiem darba pilnas rokas – iedzīvotāji pirms apkures sezonas steidz tīrīt dūmvadus

Pirms apkures sezonas sākuma māju īpašnieki un apsaimniekotāji steidz tīrīt dūmvadus. Skursteņslauķiem darba pilnas rokas un vairāk izsaukumus saņem arī ugunsdzēsēji, steidzot glābt īpašumus, kuru saimnieki dūmvadu tīrīšanu ir atstājuši novārtā.

2018. gada 30. septembrī 9:23

Uz slapja jumta kāpt liedz darba drošības noteikumi. Skursteņslauķa trešajā paaudzē Māra Bambja rīts sācies ar kādas daudzstāvu mājas Brīvības ielā dūmvadu tīrīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skurteņslauķim strādājot, vienmēr ir jāizvēlas pareizais vēja virziens. Lai tīrot viss kas nāk no dūmvada nenāk sejā. Pašlaik rit aktīvākais skursteņu tīrīšanas periods. Mārim Bambim pieraksts ir pilns divas nedēļas uz priekšu.

“Skursteņa tīrīšana jau nav vienīgais. Jebkurā gadījumā skursteņiem ir jātīra arī skursteņkājas kas atrodas pagrabā. Tas aizņem labu laiku. Tāpat visas apkures ierīces iekšā,” saka skursteņslaucītājs Māris Bambis.

Ir tāds ticējums: pieskaršanās skursteņslauķa pogai nes laimi. Un pilnīgi droši var apgalvot, ka vairāk kā 70 Latvijā reģistrētie zeļļi un meistari novērš nelaimi. “Elpot sāk. Skurstenis sāk darboties, tiklīdz viņam pieskaries,” norāda skursteņslauķis.

Ugunsdrošības noteikumi paredz ka dūmvadi ir jātīra vismaz reizi gadā pirms apkures sezonas sākuma. Turklāt reizi piecos gados ir jāpārbauda apkures sistēmas tehniskais stāvoklis. Tomēr daudzi cilvēki šos noteikumus neievēro.

Cilvēki jau sākuši kurināt savas krāsnis. Ugunsdzēsēji pašlaik saņem vidēji divus uzsaukumus dienā, kuros netīrītu skursteņu dēļ deg sodrēji. Ja dūmvads nav ideālā kārtībā, tas rada ugunsgrēka draudus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas kardināli ātri palielinās temperatūras lielumu skurstenī, un sodrēji sāk degt pilnīgi tā kā reaktīvais dzinējs. Tur tāds troksnis, gaudošana notiek. Un ja jums ir bojāts skurstenis tad attiecīgi visas tās liesmas ka skurstenī deg var ieziet caur caurumiem pažobelēs pārsegumos un ugunsgrēks var izcelties,” norāda VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš.

Ik gadu tiek saņemti vairāk kā 500 šādi izsaukumi, kas ir ļoti daudz. Lai neriskētu ar savu īpašumu un dzīvību, ugunsdzēsēji aicina laicīgi pārbaudīt dūmvadus. Bet skursteņus ir ieteicas nokrāsot gaiša krāsā, lai iespējamie bojājumi būtu skaidri redzami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm