tv3.lv

Skrundas militārajā pilsētiņā pēdējo reizi pulcējas Lazertag spēlmaņi

Ilgus gadus neatradusi izmantojumu, padomju laikā tapusī Skrundas militārā pilsētiņa drīzumā atkal nonāks bruņoto spēku īpašumā. To nolemts atdot Latvijas armijas vajadzībām. Aizsardzības ministrija iecerējusi Skrundā rīkot sabiedroto spēku mācības. Sestdien, pēdējo reizi pirms pilsētiņas slēgšanas apmeklētājiem, tajā notika vērienīga izklaides kaujas spēle.

2016. gada 25. septembrī 11:56

Tā saucamā Lazertag spēle ir izklaide, kurā tiek izmantoti šaujamie, kas pēc izskata līdzīgi īstiem kaujas ieročiem. Ložu vietā pretinieka virzienā tiek raidīti lāzera stari, ko, savukārt, uztver ar īpašu ierīci, kas spēlētājam piestiprināta pie galvas un signalizē par trāpījumu. Spēles vecākais instruktors Jānis Kondrāts uzsver, ka šāvieni spēlētājam nekādas sāpes nerada.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja trāpa, ir skaņu efekts no ieroča un uz galvas ievibrējas galvas apsējs. Ir jātrāpa 4 reizes, lai pretinieks būtu virtuāli nošauts. Tad viņam jāatgriežas bāzē, jāatjauno dzīvība un munīcija, un viņš var atgriezties spēlē.

Spēlētāji sadalās komandās un tiem tiek dota misija. Šoreiz komandām jācīnās par dokumentiem un jāatrod slepena ierīce. Šodien spēlē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku, pārsvarā gados jauni cilvēki, un arī ģimenes ar bērniem. Daudziem Lazertag kļuvis par hobiju un viņi pat iegādājušies paši savus ieročus un aprīkojumu.

Foto

Militārā pilsētiņa pagaidām vēl ir pašvaldības īpašums, bet drīzumā to pārņems Latvijas armija. Jūlija beigās Skrundas novada dome ar atvieglojumu, vienprātīgi nolēma objektu nodot Aizsardzības ministrijai. Domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (Reģionu alianse) ir pārliecināta, ka pilsētiņas atdošana armijai bija vienīgais pareizais lēmums.

Vienošanās ir laba, jo 42 hektāri, kas apmēram 20 gadus tikuši pamesti novārtā, ieguldot līdzekļus un sakārtojot būs pievienotā vērtība.

Agrākās ieceres par tūrisma attīstīšanu Skrundas pilsētiņā tā arī nav realizējušās, jo nav atradies neviens nopietns investors. Tagad ir cerība, ka, objektu pārņemot bruņotajiem spēkiem, tajā radīsies darbavietas vietējiem iedzīvotājiem. Lai īpašums nebūtu jāatdod par velti, līdz objekta pārņemšanai Aizsardzības ministrija Skrundas novada domei pārskaitīs vienreizēju nomas maksājumu 30 000 eiro apmērā. Tikmēr nozares ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) uzsver, ka pilsētiņa bruņotajiem spēkiem ir liels ieguvums, ko novērtēs arī sabiedrotie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šāda apmācību vieta, šāda pilsētiņa ir unikāla un šāds apmācību poligons nav nekur Eiropā. Nākamgad mūsu valstī ienāks sabiedrotie lielākā skaitā no dažādām pasaules valstīm un mācības norisināsies arī Skrundā, ja mēs spēsim visu sakārtot, lai tās tur varētu notikt.

Skaidrības par to, vai un cik līdzekļu būs jāinvestē pilsētiņas pielāgošanai armijas vajadzībām, Aizsardzības ministrijai pagaidām nav. To vērtēs pēc īpašumtiesību pārņemšanas. Par pastāvīgu karavīru dislokācijas vietu Skrundas pilsētiņu pārveidot nav plānots.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm