tv3.lv

Skaties.lv sekos saujiņai latviešu, kuri ASV uzņems iedvesmojošu dokumentālu filmu

Dokumentālā filma ”A to B Rollerski” plānota kā vērienīgs un iedvesmojošs stāsts par ambiciozu un apbrīnojamu 4200 jūdzes garu ceļojumu ar skrituļslēpēm no Arktikas līdz Meksikai 90 dienās, ko 1988.gadā veica latviešu sportists Raimonds Dombrovskis. Jau rīt, 9. septembrī, “Moodwork” filmēšanas grupa kopā ar filmas galveno varoni dosies uz ASV, lai vēlreiz izdzīvotu šo pašu stāstu, atklājot atšķirības un līdzības cilvēkos, vietās un piedzīvojumos 26 gadu šķērsgriezumā.

2014. gada 8. septembrī 18:22

Šī filma skatītājiem tiks atrādīta nākamgad, bet jau tagad kopā ar portālu Skaties.lv tā lasītājiem būs iespēja visu septembri video dienasgrāmatu un fotogrāfiju formā sekot līdzi filmēšanas notikumiem ASV. Jau šonedēļ gaidiet sīkāku aprakstu par pašu filmas varoni, Raimondu Dombrovski, kā arī filmēšanas komandu, kas dosies viņam līdzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nedaudz par filmas galveno varoni Raimondu Dombrovski

Profesionālais sportists, septiņkārtējais ASV biatlona čempions Raimonds Dombrovskis pēc pārciestās operācijas, kas liedza viņam dalību Kalgarī Olimpiskajās spēlēs, 1988.gadā uzsāka vēl līdz šim neatkārtotu ceļojumu. Tas bija dramatisks lūzums viņa sportista karjerā un līdz ar to arī lielu pārdomu brīdis viņa dzīvē. Lai nezaudētu fizisko formu, bet galvenais – lai saprastu, kā dzīvot tālāk – Raimonds, ar rollerslēpēm kājās, devās ceļojumā no Arktikas pilsētas Inuvikas līdz pat Meksikai. Neviens pirms viņa neko tādu nekad nebija paveicis, un neviens tādu ceļa posmu šādā veidā nav pieveicis joprojām.

Stāsts, kas var iedvesmot tūkstošus

Arnis Aspers, filmas režisors un producents: ”Šis ir brīdis, kad jutām – stāstam par Raimondu un viņa neizmērojamo gara spēku un drosmi ir jāizskan pasaulē un jāiedvesmo cilvēki uz jaunām, labām lietām un darbiem. No 1988. gada ceļojuma ir saglabājušās apmēram 20 stundas video materiāla, kas arī veidos šīs filmas pamatus. Šī gada septembrī kopā ar Raimondu atgriezīsimies Inuvikā un mērosim to pašu ceļa posmu līdz Bajai Meksikā, filmējot filmu.”

Raimonds Dombrovskis: ”Es droši varu apgalvot, ka šī dokumentālā filma nebūs vienkāršs stāsts par to, kā ar rollerslēpēm aizbraukt no punkta A uz punktu B. Stāsts būs par pašu nozīmīgāko laika posmu manā dzīvē, kad kā kāršu namiņš vienā brīdi sabruka visi mani sapņi un izgaisa uzstādītie mērķi. Filma būs par dzīves posmu, kad man bija palikušas divas iespējas – padoties un palikt uz vietas vai sakopot spēkus un doties tālāk, pierādot sev un citiem, ka robežas nosaka nevis apstākļi, bet cilvēki paši sev.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm