Sīvā konkurencē starp 16 kandidātiem tiks noskaidrots Latvijas arhitektūras gada balvas ieguvējs

Šovakar Rīgā svētki. Notiek Latvijas arhitektūras gada balvas pasniegšanas ceremonija. Kā stāsta organizatori, šogad konkurence nominantu vidū esot bijusi sīvāka nekā citus gadus.

Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zāle kā šā pasākuma norises vieta nav izvēlēta nejauši, jo tieši Mežaparka estrādes pārbūve pagājušā gadā saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad konkurence uz nomināciju bijusi īpaši sīva, no 49 pieteikumiem par balvu šovakar cīnās 16 nominanti. Šobrīd gan vēl nav zināms, kurš tad būs galvenās balvas ieguvējs, tas tiks noskaidrots tikai ap deviņiem vakarā.

Balvai izvirzītos darbus vērtēja starptautiska žūrija – tā norāda, ka starp visiem pieteikumiem bija gan nacionālas nozīmes objekti, gan prasmīgi izstrādātas privātmājas un laikmetam atbilstoši atjaunotas vēsturiskas būves.

To vidū sabiedrībā plaši zināmi un jau iemīļoti objekti, piemēram, Āgenskalna tirgus transformācija. Tāpat par balvu cīnās arī Ventspils zinātnes un inovāciju centrs “Vizium”. Balvai pieteiktie objekti pārstāv, ja tā var teikt, visu Latviju, tie atrodas Rēzeknē, Daugavpilī, Limbažos, Liepājā, Pāvilostā, Kuldīgā un Jūrmalā.

Noteikti jāpiebilst, ka ļoti ražīga nominācija ik gadu ir tieši ēku rekonstrukcijas un pārbūves.

Latvijas arhitektūras gada balva risinās jau 27. reizi, tās mērķis – nav tikai akcentēt izcilākos sasniegumus nozarē, bet arī veicināt sabiedrības izpratni par kvalitatīvu arhitektūru mums apkārt.

Šā gada balvas devīze ir “Arhitektūra, kas vieno garu”, ar to pasākuma rīkotāji aicina ikvienu aizdomāties, kas ir tās nianses, kas parastu būvi atšķir no arhitektūras.

Ziņās Monta ir gribējusi strādāt jau kopš skolas laikiem, viņai šķita, ka tas ir pats interesantākais darbs, kādu cilvēks vien var strādāt! Pēdējos trīs gados, kopš viņa ir daļa no TV3 ziņu komandas, viņa par to vairākkārt pārliecinājusies! Sirdī kuldīdzniece, pēc rakstura - kurzemniece. Nevar ciest netaisnību un kategoriskus viedokļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm