tv3.lv

“Šis fenomens bija tikai Daugavpilī.” Naktī norimusi “Swedbank” klientu vēlme izņemt skaidru naudu

Daugavpilī nakts laikā “Swedbank” klientu vēlme izņemt skaidru naudu norimusi, aģentūrai LETA sacīja bankas mediju attiecību vadītājs Janis Krops.

2019. gada 24. oktobrī 8:25

“Nakts laikā ažiotāža ir rimusies. Bankomātu monitoringa sistēma apliecina, ka Daugavpils iedzīvotāji ir devušies pie miera. Visticamāk, arī Daugavpils medijos situācijas skaidrošana ir devusi rezultātus,” teica Krops.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat viņš atzina, ka bankas klientu vēlme izņemt skaidru naudu bankomātos trešdienas, 23. oktobra, vakarā bija vērojama tikai Daugavpilī. “Citviet Latvijā viss mierīgi. Šis fenomens bija tikai Daugavpilī,” sacīja bankas pārstāvis.

Jautāts, cik būtiski pieauga pieprasījums pēc skaidras naudas izmaksām Daugavpilī, Krops atbildēja, ka izmaksas bija nebūtiskas uz kopējā bankomātu tīklā esošo līdzekļu apmēra fona.

Viņš arī sacīja, ka informācija par baumu izplatīšanu attiecībā uz “Swedbank” stabilitāti ir nodota atbildīgajām iestādēm, kuras pārbaudīs bankai radušās aizdomas, “jo šobrīd izskatās, ka baumas tiešām tika izplatītas apzinoties kādas sekas tās var radīt”.

Latvijas Krimināllikumā ir noteikta atbildība par nepatiesu datu vai ziņu izplatīšana par Latvijas finanšu sistēmas stāvokli.

Par apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu par Latvijas finanšu sistēmas stāvokli draud kriminālatbildība. Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sods līdz pat pieciem gadiem cietumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš ziņots, ka “Swedbank” rīcībā nonākusi informācija, ka 23. oktobra vakarā sākta “mērķtiecīga baumu izplatīšana” par tās stabilitāti, tādēļ pie bankomātiem veidojās rindas un atsevišķos bankomātos īslaicīgi beidzās izmaksājamā nauda.

Baumas par kredītiestādes stabilitāti izplatītas pa dažādiem kanāliem, tostarp sociālajos tīklos un “WhatsApp” ziņās. Par notikušo informēts gan Valsts drošības dienests, gan Valsts policija, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

2019. gada deviņos mēnešos “Swedbank” grupas peļņa Latvijā bija 79,569 miljoni eiro, kas ir par 3,6% mazāk nekā 2018. gada deviņos mēnešos, bet pašas “Swedbank” peļņa samazinājās par 2,1% un bija 83,31 miljons eiro.

“Swedbank” grupas Latvijā aktīvi 2019. gada septembra beigās bija 5,687 miljardi eiro, kas ir par 2,5% jeb 147,745 miljoniem eiro mazāk nekā 2018. gada beigās, kad grupas aktīvi bija 5,835 miljardi eiro, liecina publiskotais finanšu pārskats.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm