Sirmgalvja piekaušana pie veikala Jelgavā: sašutumu izsauc līdzcilvēku vienaldzība

Plašu ažiotāžu Latvijā radījis video no Jelgavas, kurā redzams, kā pie veikala ieejas guļošu sirmgalvi nežēlīgi spārda kāds vīrietis, kamēr citi kaujas savā starpā. Galvenās diskusijas ir par līdzcilvēku vienaldzību šajā situācijā. Policija apstiprina, ka šāds incidents ir noticis un cietušais nogādāts slimnīcā. Brīdinām, ka šajā videomateriālā būs redzami arī nepatīkami skati.

Nežēlīgais kautiņš notika pie veikala ieejas. Tas ir radījis pamatīgu ažiotāžu sabiedrībā. Tiek uzdoti daudzi jautājumi, piemēram, kādēļ notikušajā neiejaucās veikala apsargs?

Video redzami vīrieši, kas rupji lamājas un kaujas savā starpā, turklāt viens no kompānijas vairākkārt spēcīgi iesper pa galvu kādam sirmgalvim, kurš, visticamāk, bezsamaņā guļ uz zemes. Garāmgājēji notiekošajā mierīgi noskatās, fonā dzirdami aicinājumi zvanīt uz 110. Pēc minūtes un 20 sekundēm video beidzas, un tā arī neviens nav piesteidzies palīgā guļošajam. Video izplatījās soctīklos, radot asu reakciju.

Tā šo situāciju twitter komentē advokāts Artūrs Zvejsalnieks: “Nu, ko viss kārtībā ar policijas darbu Latvijā, skaisti! Ja šādi skati tiek pieļauti gaišā dienas laikā, pilsētas poliču vadība jāpadzen bez jautājumiem, bet ja pie tam iesaistītā publika šobrīd nesēž, tad arī attiecīgās reģiona pārvaldes priekšniekam ir jālido!”

“Vai jūs neizbrīna fakts, ka ne filmētājs, ne garāmgājēji nereaģē uz to, ka acu priekšā mēģina nogalināt cilvēku?” soctīklos vaicā Juris Vaidakovs.

“Šodienas video no Jelgavas “Rimi” mani šokēja, nevis ar bomžu nežēlību, bet garāmgājēju vienaldzību! Kā var būt vienalga, ka nosit cilvēku, bet Tu ej pakaļ saviem produktiem?” neizpratnē ir lietotājs ar vārdu Toms Yuuga.

“Rimi Latvija” skaidro, ka burtiski divu minūšu laikā pēc kautiņa sākuma ieradies veikala apsargs. Kā un kāpēc konflikts izcēlies, esot jājautā policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Apsargs šo situāciju ieraudzīja videokamerā un uzreiz steidzās ārā, pa ceļam piezvanot policijai un neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai. Šī nav reta situācija, kad cilvēki bez patstāvīgas dzīvesvietas uzturās veikala apkārtnē. Aukstam laikam iestājoties viņi nāk veikalā sildīties vai izmanto veikalā esošās labierīcības tomēr šāda agresīva izrēķināšanas notika pirmo reizi! Esam vairākkārt ziņojuši pašvaldības policijai par šiem cilvēkiem, par viņiem ir informācija gan viņiem, gan mums, bet tas ir bezprecendenta gadījums,” stāsta SIA “Rimi Latvia” pārstāvis Juris Šleiers.

Policijā skaidro, ka ierodoties notikuma vietā tika aizturēti trīs vīrieši, uzsākts kriminālprocess par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu. Maksimālais sods šādā gadījumā – pieci gadi cietumā. Neko sīkāku par kautiņa motīviem un cietušā stāvokli likumsargi nekomentē.

“Šodien visiem trim aizturētajiem piemērots apcietinājums. Aicinu sabiedrību, tai vietā lai iegūtu mirkļa slavu, iemūžinot citas personas ciešanas, nekavējoties reaģēt un ziņot Valsts policijai pa tālruni 110, lai policija var reaģēt un novērst likumpārkāpumu,” saka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa priekšniece Dana Landsberga.

Neatliekamās palīdzības dienestā skaidro, ka  izsaukums uz šo vietu saņemts 28.janvārī plkst. 16:57, cietušais esot bijis pie samaņas, stabilā stāvoklī nogādāts slimnīcā. Sīkāku informāciju nedrīkstot sniegt saistībā ar personu datu aizsardzību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu