tv3.lv

Senlatvieši nebija vis maisaudumā tērpušies zemnieki, bet gan drosmīgi savas zemes aizstāvji. Drīzumā no jauna atdzīvosies leģenda par Nameja gredzenu!

2016. gada 19. novembrī 19:01

Senlatvieši drosmīgi cīnījās, lai aizstāvētu savu brīvību un vērtības pret iebrucējiem. To valsts svētku laikā vēlas atgādināt topošās mākslas filmas ”Nameja gredzens” veidotāji. Šī filma vēstīs par 13. gadsimta seno zemgaļu brīvības cīņām pret krustnešiem. Lai gan tajā netrūks kaujas ainu, galvenais vēstījums – kā pašam nosargāt savu iekšējo brīvību.

Stāsts ”Nameja gredzens” skatītājiem dos iespēju atgriezties vēsturē, precīzāk, 13. gadsimtā, kad zemgaļi ar savu ķēniņu Nameju priekšgalā sīvi cīnījās pret krustnešiem un viņu atvestajām pārmaiņām.

Cīņa par iekšējo brīvību

Filmas autori savu darbu apzīmējuši kā ”leģendu filma”. Tā būs vēsturiska, tomēr ar mūsdienu piesitienu – gan varoņu izskats, gan valoda būs stilizēta. Filmas veidotāji vēlējušies senlatviešus parādīt kā spēcīgus, pārliecinātus un drošsirdīgus savu vērtību un zemes aizstāvjus.

Andrejs Ēķis, filmas producents

Vēstījums ļoti vienkāršs. Jācīnās par savu brīvību sevī, tas ir pats galvenais. Mums katru dienu ir jāiztur savi brīvības pārbaudījumi. Arī tajā laikā tā bija. Tur nav reliģiski konflikti, bet gan cīņa par iekšējo brīvību.

Namejs – netipiskais varonis

Filmas veidotāji vēlas, lai Nameja gredzena vārds izskanētu tālu aiz Latvijas robežām, tāpēc līdztekus latviešu aktieriem piesaistīti arī ārvalstu mākslinieki. Galveno – Nameja – lomu atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš spēlējis slavenajā seriālā ”Vikingi”, tāpēc iejusties seno cilvēku ādā nebija grūti.

Edvīns Endre, Nameja lomas atveidotājs

Es domāju, ka cilvēki būs pārsteigti. Jo mēs abi kopā Aigaru Graubi bijām vienisprātis, ka Namejs – mans varonis – nebūs ierasti neuzvaramais, nereālistiskais varonis.

Savukārt galveno ļaundari spēlē brits, par uzlecošo zvaigzni dēvētais Džeims Blūrs. Aktieris atveido varaskāro augstmani Maksi, kurš sev noskatījis zemgaļu zemes un vēlas Namejam atņemt valdnieka troni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Džeimss Blūrs, Maksa lomas atveidotājs

Viņš ir iekšēji salauzts, jo viņam bija sāpīga un grūta bērnība. Viņš nepazina savu mammu un ar tēvu bija ļoti saspīlētas attiecības. Viņš cenšas atrast savu vietu, iegūt kontroli. Ja palūkojamies uz Latvijas 20.gs. vēsturi, okupācijas laiku, ir skaidrs, ka šādi stāsti ir nepieciešami, lai uzsvērtu latviešu tautas lepnumu par savu kultūru, valodu.

Nameja mīļoto meiteni atveido lietuviešu aktrise, bet pārējās lomās būs redzami tādi aktieri kā Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe un citi.

Spraigi par vēsturi

Lai gan filmai ir spraigs sižets ar iespaidīgām kauju ainām, masu skatiem, senām paražām un mazliet mistikas, filmas veidotāji centušies mazināt specefektu lomu. Režisors Aigars Graube kā piemēru izceļ ainas ar degošajām bumbām, ko zemgaļi izmanto, lai iegūtu dūmu aizsegu pirms uzbrukuma krustnešiem.

Aigars Graube, filmas režisors

Es to biju iedomājies vienkāršāk. Man šķita, ka vajadzēs tikai no klūgām sapīt tādas bumbiņas un gan jau mēs ar vizuālajiem efektiem to iespaidu varēsim pastiprināt. Bet, kad ieraudzīju, ka tas ir gatavots no metāla stieplēm un kas tas ir par verķi, ko viņi grūdīs no kalna, tad bija jocīga sajūta.

Filmēšana jau ir pabeigta, pašlaik notiek montāža, lai uz kinoekrāniem tā varētu nonākt jau nākamgad novembrī. Izmaksas ir vērienīgas – filmas budžets ir divi miljoni eiro. Pagaidām pietrūkst 700 tūkstošu. Filmas veidotāji gan pārliecināti, ka trūkstošo naudu izdosies rast. Cerības tiek liktas arī uz Saeimas deputātu atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm