Seniori noraizējušies, ka sociālais budžets kļūst plānāks un viņiem Latvijā klāsies arvien grūtāk

Pensionāri nobažījušies par gaidāmo gāzes tirgus atvēršanu un to, vai tādēļ nepieaugs cenas. Seniori norāda, ka pat gadījumā, ja par gāzi nāktos maksāt vien eiro vai divus vairāk, tas iecirstu robu jau tā mazajās pensijās.

2017. gada 20. februārī 20:22

Savukārt Ekonomikas ministrija uzsver, ka cenas gāzei nekāps un mājsaimniecības tirgus liberalizācijas pārmaiņas neizjutīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz Latvijas pensionāru savienības valdes sēdi šodien bija ieradušies vairāki desmiti cilvēku no dažādām Latvijas pilsētām. Viņus šobrīd visvairāk uztrauc – kas notiks pēc 3. aprīļa, kad Latvijā tiks atvērts gāzes tirgus. Ja cenas kāps un negatīvi atsauksies uz viņu jau tā plānajiem maciņiem, tādā gadījumā viņi pieprasa, lai valdība kompensētu šo iespējamo cenu kāpumu. Senioriem vēl rūgtā atmiņā saglabājusies ir elektrības tirgus atvēršana.

Pensionārus gan steidza mierināt Ekonomikas ministrijas pārstāve. Viņa uzsvēra, ka gāzes tirgus atvēršana visvairāk ietekmēs uzņēmumus.

Savukārt Finanšu ministrijas parlamentārajam sekretāram nācās uzklausīt pārmetumus, ka no valsts puses netiek darīts pietiekami, lai pensionāru materiālais stāvoklis uzlabotos. Kā galvenais iemesls, kādēļ vecāka gadagājuma cilvēkiem finansiāli klājas arvien sliktāk, ir fakts, ka pēdējos gados pensija netiek indeksēta.

Pensionāri noraizējušies, ka sociālais budžets kļūst arvien plānāks un ka nākotnē sirmgalvjiem Latvijā klāsies arvien grūtāk. Taču Finanšu ministrijas pārstāvis akcentēja, ka sociālais budžets Latvijā ir viens no ilgtspējīgākiem pasaulē.

Seniori šodien pieņēma rezolūciju, kurā prasa nākamā gada valsts budžetā atrast finansējumu pensionāriem svarīgu problēmu risināšanai. Tam vajadzīgi daži desmiti miljoni eiro. Piemēram, lai celtu ar nodokli neapliekamo minimumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm