Seniori izrāda lielu interesi par iespēju laulāties

Izrādās, ka Latvijā šobrīd pieaug laulību skaits pensionāru vidū. Piemēram, Ozolnieku novadā pērn vecākais līgavainis bijis 81 gadu vecs, bet līgava laulību slēgusi 78 gadu vecumā. Dzimtsarakstu nodaļas šo tendenci skaidro ar jauno likumu, kas stājies spēkā šā gada sākumā un ļauj atraitnim gadu saņemt daļu aizgājēja pensijas.

2019. gada 28. janvārī 7:48

Laulības gredzenu vai iespējams ar vienkārši “jā” uzticību līdz mūža galam sākuši solīt vai arī plāno ievērojama vecuma pāri. Runa ir par senioriem pensijas vecumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ozolnieku novada dzimtsarakstu nodaļā domā, ka seniori laulājas ne tikai tāpēc, ka visus ir pārņēmusi iemīlēšanās epidēmija. Ozolnieku dzimtsarakstu nodaļas vadītāja ir pārliecināta, ka vairums senioru laulības slēdz vienkārši aprēķina dēļ. Tātad – lai mirušā dzīvesbiedra vietā saņemtu daļu viņa pensijas.

Laura Gasparoviča
Ozolnieku Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Pagājušais gads iezīmējis aktualitāti, ka laulību reģistrējuši vairāk senioru nekā iepriekš. Tas, visdrīzāk, skaidrojams ar grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”, kur paredzēts, ka pārdzīvojušais laulātais vienu gadu saņems daļu mirušā dzīves drauga pensijas, tādējādi mudinot kopdzīvi reģistrēt oficiāli.

Tieslietu ministrijā norāda, ka šā gada sākumā arī kopējais laulību skaits ir pieaudzis. Noslēgto laulību reģistrēšana, visdrīzāk, arī turpinās vairoties, jo daudzi seniori izrāda interesi.

Šobrīd vēl ir grūti prognozēt, vai noslēgto laulību pozitīvā dinamika ir saistīta ar senioru aktivitātēm. Tomēr to, ka seniori jau gada nogalē un arī šogad samērā aktīvi interesējās par laulības noslēgšanas formalitātēm un procedūru – gan zvanot, rakstot, gan interesējoties par šiem jautājumiem uz vietas dzimtsarakstu nodaļās, varam apstiprināt.

Daudzviet aprēķināts kopējais laulību skaits, kas 2018. gadā ir 13 399 noslēgtas laulības.

Vairāki seniori ir interesējušies par iespēju laulību noslēgt dzimtsarakstu nodaļā bez liecinieku klātbūtnes. Arī daudzās dzimtsarakstu nodaļās uzskata, ka tiešām var iztikt bez lieciniekiem, tāpēc tāda iniciatīva jau esot iesniegta Saeimā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm