tv3.lv

Sēlijā uzdarbojas traktoru zagļi, aizdomas uz lietuviešiem

Negaidīts zādzību vilnis pāršalcis Sēlijas novadu. Noziedznieki četrās saimniecībās nozaguši desmitiem tūkstošu vērtus traktorus, kā arī automašīnu un pat kuteri. Aizdomas krīt uz Lietuvas noziedzīgajiem grupējumiem. Policijai par notikušo ir vairākas versijas.

2016. gada 18. martā 19:08

Māra Baloža saimniecībai piederošo 2005. gada izlaiduma John Deere markas traktoru noziedznieki nozaga 10. februāra naktī. Traktors atradies vairākus kilometrus no saimniecības, aizslēgtā noliktavā, taču tas zagļiem nebija šķērslis. Tāpat šķērslis nebija fakts, ka traktoru “pielaist” parasti izdodas pēc ilgas noņemšanās ar akumulatoru. Zemnieks nonācis neapskaužamā situācijā – tuvojas pavasaris, kad tehniku vajadzēs, lai apkoptu 700 hektāru lielās graudaugu platības, turklāt 50 000 vērtais traktors nebija apdrošināts. Kopš decembra zagļi siro pa Sēlijas saimniecībām – nozagti četri traktori un citi transportlīdzekļi. Noziedznieki rūpīgi izvēlējušies pareizo brīdi, kad veikt zādzības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris Balodis, zemnieks:

Vienmēr tas notiek, kad ir “tukšs” mēnesis [nenotiek darbi – red.], kad ir tumšs, vējains, lietains. Tādos apstākļos tās pēdas arī ātrāk pazūd.

Pēdējā epizode notikusi 3. martā, kad garnadži nav kautrējušies šiverēt kādas saimniecības pagalmā, iegūstot pamatīgu lomu.

Māris Balodis, zemnieks:

Tur tika nozagta apvidus mašīna, Toyota Hilux, kurai bija aizmugurē piekabe, un tajā – kuteris. Kopā tas maksā kādus 25 vai pat 30 000 eiro.

Mārim nozagtā traktora vietā līzingā nāksies pirkt jaunu. Tikmēr pašu spēkiem mēģinājuši saprast, kas varētu būt vainīgie. Aizdomas ved Lietuvas virzienā. Kaimiņi pirms noziegumiem manījuši aizdomīgu auto ar Lietuvas numuriem, izrādījies, ka tas ir ticis izīrēts kādai personai tuvējā leišu pilsētā – Biržos. Auto nedēļas garumā katru dienu šķērsoja Grenctāles robežpunktu, un apzagtie saimnieki lēš, ka tādējādi lietuviešu noziedznieki braukājuši apkārt, lai okšķerētu un plānotu noziegumus. Šī informācija nodota likumsargiem, kuriem pagaidām vainīgos nav izdevies izskaitļot.
Jēkabpils policijai ir vairākas versijas par iespējamiem vaininiekiem.
Tās izvirzītas, vadoties pēc traktoru zādzībām, kas Jēkabpils apkārtni satricināja pirms pāris gadiem. Mārtiņš Strapcāns, policijas izmeklētājs:

Viens traktors tika atrasts pie vietējā zemnieka, viens tika atrasts meža masīvā, viens – Lietuvas Republikā. Ņemot šos apstākļus vērā, mums ir vairākas versijas. Var būt gan tā, gan tā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi aicina zemniekiem savu tehniku apdrošināt un uzstādīt video novērošanas ierīces, kas varētu zagļus atbaidīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm